لینک های دستیابی پذیر

ووتل: قوای افغان امسال در میدان جنگ به مشکلات بزرگ روبرو بودند


فرمانده قوماندانی قوای مرکز امریکا جنرال جوزف ووتل می‎گوید قوای امنیتی افغانستان در سال جاری در میدان جنگ به مشکلات بزرگ رو به رو بودند.

جنرال جوزف ووتل در یک صحبت با خبرگزاری فرانس پرس گفته‎است که قوای امنیتی افغانستان در سال جاری در موسم جنگ با برخوردهای شدیدی رو به رو شده‎اند.

اما به گفته وی نیروهای افغان با تلفات زیاد توانسته‎اند جلو طالبان را بگیرند و نگذارند که آن‎ها به اهداف خود برسند.

ووتل: در بدل تلفات سنگین قوای افغان راه گسترش نفوذ طالبان بسته و اردوی افغانستان در این ساحه تعهدات جدی نشان داده‎است.

ووتل: در بدل تلفات سنگین قوای افغان راه گسترش نفوذ طالبان بسته و اردوی افغانستان در این ساحه تعهدات جدی نشان داده‎است.

این جنرال امریکایی تأکید می‎کند که در بدل تلفات سنگین قوای افغان راه گسترش نفوذ طالبان بسته و اردوی افغانستان در این ساحه تعهدات جدی نشان داده‎است.

فرانس پرس می‎نویسد در سال ۲۰۱۵ نیروهای امنیتی افغان دست کم ۵ هزار کشته و ۱۵ هزار زخمی داشته‎اند.

جنرال ووتل که در اواخر از کابل دیدن کرده به خبرگزاری فرانس پرس گفته‎است که تلفات سربازان افغان در سال جاری نسبت به سال گذشته بسیار بلند می‎باشد.

نظر به ارقامی که در این اواخر به نشر رسیده تعداد تلفات قوای نظامی افغانستان بسیار بلند رفته‎است.

دفتر سرمفتش خاص بازسازی امریکا در افغانستان یا سیگار گفته‎است که در ۹ ماه اول سال جاری بیش از ۵ و نیم هزار سرباز اردو و پولیس ملی افغانستان کشته شده و بیش از ۹ و نیم هزار تن دیگر آن‎ها مجروح شده‎اند.

هنوز موسم جنگ در افغانستان خاتمه نیافته‎است.

هنوز موسم جنگ در افغانستان خاتمه نیافته‎است.

این در حالیست که هنوز موسم جنگ در افغانستان خاتمه نیافته‎است.

از ختم مأموریت محاربوی قوای ناتو در افغانستان و انتقال مسئولیت‎های امنیتی این کشور به قوای افغان تقریباً دو سال می‎گذرد.

قوماندان قوای امریکا و ناتو در افغانستان جنرال جان نیکلسن گفته‌است که در نتیجه افزایش تلفات در صفوف اردوی افغانستان در میدان جنگ قوای امنیتی این کشور به کمبود افراد دچار می‎باشد.

به گفته نیکلسن آن‎ها در تلاش‎ها برای بیشتر ساختن تعداد سربازان اردوی افغانستان به هدف نرسیده‎اند که یکی از دلایل آن ضعف رهبری و افزایش فساد اداری در صفوف اردو می‎باشد.

نیکلسن: افراد پولیسی که در پوسته‎های امنیتی کشته می‎شوند حتی برای خورد و نوش مواد کافی ندارند.

نیکلسن: افراد پولیسی که در پوسته‎های امنیتی کشته می‎شوند حتی برای خورد و نوش مواد کافی ندارند.

جنرال نیکلسن به خبرگزاری فرانس پرس اظهار داشته‎است که افراد پولیسی که در پوسته‎های امنیتی کشته می‎شوند حتی برای خورد و نوش مواد کافی ندارند، اسلحه و مهمات به آن‎ها نمی‎رسد و در بسیار موارد دیده شده‎است که قوماندانان آن‎ها در منطقه با آن‎ها نبوده‎اند.

اما با وصف سخنان این دو مقام بلند رتبه نظامی امریکا دفتر سرمفتش خاص بازسازی امریکا در افغانستان در گزارش اخیر خود نوشته‎است که معنویات سربازان افغان خوب می‎باشد و از چهار، سه بخش نیروهای امنیتی به این اداره گفته‎اند که معاش آن‎ها خوب است و از آن‎ها خوب محافظت می‎شود.

کلفلند: هدف ستراتیژیک طالبان این بود که در سال جاری یک ولایت کلان را تصرف کنند.

کلفلند: هدف ستراتیژیک طالبان این بود که در سال جاری یک ولایت کلان را تصرف کنند.

سخنگوی مأموریت قاطع ناتو در افغانستان جنرال چارلس کلفلند به خبرگزاری فرانس پرس گفته‎است قوای افغانستان توانستند که جلو پیشروی طالبان را بگیرند.

به گفته وی هدف ستراتیژیک طالبان این بود که در سال جاری یک ولایت کلان را تصرف کنند.

آن‎ها به شهر کندز داخل شدند، در لشگرگاه و ترینکوت هم زورآزمایی کردند ولی به هدف خود نرسیدند.

خبر افزایش تلفات در قوای امنیتی افغان در یک زمانی به نشر می‎رسد که روز گذشته رئیس جمهور اشرف غنی با یک تعداد از قوماندانان قوای امنیتی صحبت کرده و به آن‎ها گفت که زمان دشوار در پیش است و آن‎ها باید آماده باشند.

XS
SM
MD
LG