لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۳۰ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۱۲:۵۱

رویداد های مهم امنیتی امروز افغانستان


حمله انتحاری امروز لغمان جان 23 تن را گرفت

در اثر یک حمله انتحاری که صبح امروز در مرکز ولایت لغمان صورت گرفت به شمول داکترعبدالله لغمانی معاون ریاست امنیت ملی افغانستان،برخی مقامات حکومتی و افراد ملکی ولایت لغمان نیز کشته و مجروج گردیدند.

مقامات ولایت لغمان می گویند انتحار کننده زمانی معاون ریاست امنیت ملی این ولایت را هدف قرار داد که وی بعد از دیدار با مردم با موترحاملش از یک مسجد بیرون می شد.

لطف الله مشعل والی لغمان در یک نشست خبری گفته است که در این رویداد 23 تن کشته و 35 نفر دیگرجراجت برداشتند.

به گفته آقای مشعل در میان کشته شده گان عمادالدین عبدالرحیم زی رییس شورای ولایتی لغمان، محمد کریم رییس اجرائیوی و مولوی شفیع الله وثیق رییس سابق حج و اوقاف ولایت لغمان نیز شامل هستند.

از سوی دیگر داکتر اجمل پردیس رییس صحت عامه ولایت لغمان می گوید که 16 تن از کشته ها و 54 زخمی به شفاخانه های این ولایت منتقل گردیده اند.

وی گفته است که 20 تن از زخمی شده ها به وسیله هلیکوپتر به کابل فرستاده شدند و سایر مجروحین به شفاخانه مرکزی شهر جلال آباد منتقل گردیده اند.


در یک انفجار بمب کنار سرک در ولایت جوزجان یک طفل کشته شد

از اثر انفجار یک بم کنار سرک در شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان یک طفل کشته و 4 تن دیگر جراحت برداشتند.

محبوب الله زارع سخنگوی والی جوزجان به رادیو آزادی گفت این انفجار حوالی ساعت 11 قبل از ظهر امروز در منطقه قزانچی در نزدیک یک لیسه دخترانه صورت گرفته است.

وی می گوید که قربانیان این رویداد همه شاگردان مکتب بوده اند.

به گفته آقای زارع یک بمب که در یک بایسکل جا سازی گردیده بود منفجر شد و هدف آن موتر های کمیته صلیب سرخ بوده است.

این دومین انفجار در کنار سرک است که در چند روز گذشته در شهر شبرغان صورت می گیرد.

سه تن در ولایت خوست زخم برداشتند

به اساس گزارش ها قبل از ظهرامروز کاروان اکمالاتی نیرو های ایتلاف در منطقه علی خیل شاهراه خوست گردیز با یک ماین کنار سرک تصادم کرد.

عبدالوالی ځدران ولسوال وزه ځدران ولایت پکتیا گفته است که در نتیجهء این انفجار سه تن از محافظان این کاروان اکمالاتی زخمی گردیده اند.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان معرفی می کند ضمن به عهده گرفتن این انفجار گفته است که 6 تن از محافظان این کاروان را کشته اند.

از سوی دیگر مل پاسوال خلیل الله ضیایی قوماندان امنیه ولایت کنر گفته است که قبل از ظهرامروز در منطقهء غازی آباد این ولایت یک موتر کمپنی امنیتی شخصی با یک ماین تصادم کرد که در نتیجه 5 تن جان های شان را از دست داده اند.

طالبان بالای یک کاروان نیرو های پولیس حمله کردند

یک کاروان نیرو های پولیس که امروز از ولایت پکتیا به جانب کابل در حرکت بود در منطقه سالار ولایت میدان وردک مورد حمله طالبان مسلح قرارگرفت.

شاهدالله شاهد سخنگوی والی میدان وردک به رادیو آزادی گفت که پس از این حمله طالبان چهار پولیس را با یک موتر با خود بردند و سه پولیس دیگر را مجروح کردند.

به گفته آقای شاهد احتمالاً یکتن از راننده گان این کاروان با طالبان دست داشته است.

به اساس یک خبر دیگر طالبان ادعا کردند که یک تن را به اتهام جاسوسی به دولت صبح امروز در ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان اعدام کردند.

سمونمل گل آقا آمر جنایی قوماندانی امنیه ولسوالی بغلان مرکزی در تماس با رسانه ها این رویداد را تایید کرده اما در مورد هویت این شخص چیزی نگفته است.
XS
SM
MD
LG