لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۴:۲۹

جوانان افغان خواهان گماشتن شان در پوست های بلند دولتی شدند


جوانان افغان می گویند باید حکومت جدید افغانستان به زنده گی جوانان توجه کرده و در پست های بلند تشکیلات دولتی آنان را سهیم سازد.

شورای هماهنگی جوانان افغانستان از رییس جمهور کرزی و کابینه جدید می خواهد که در تشکیلات آینده، جوانان را در واحد های مهم دولتی بگمارد.

شواری هماهنگی جوانان افغانستان به روز شنبه با راه اندازی کنفرانس که در آن نماینده گان نهاد های جوان شرکت داشتند گفتند، با وجود این که بیشتر از 60 درصد نفوس افغانستان را قشر جوان تشکیل داده است، اما کمتر از ده درصد آنان در تشکیلات دولتی شامل نمی باشند.

جوانان افغان هم چنان از ولسی جرگه افغانستان خواستند تا در دادن رای به وزرای پیشنهادی حکومت دقت کنند و بدون در نظرداشت مصلحت های سیاسی، قومی و گروهی به کسانی رای اعتماد بدهند که برای مردم افغانستان قابل قبول و پاسخ گو باشند.

این شورا قطعنامهء را نیز در اخیر کنفرانس خود صادر کرد که پیشنهاداتی در آن از طرف نهاد های جوانان افغان ارایه شده است.

جوانان افغان می گویند، اگر به وضعیت جوانان در کابنیه جدید توجه نشود، امکان دارد مخالفین مسلح بتوانند تعدادی زیاد از جوانان را به طرف خود جلب کنند و به این وسیله دامنه ناامنی ها را در این کشور گسترش دهند.

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان گفته است، تلاش می کند در حکومت آینده به همه اقشار جامعه نظر به نیازمندی های آنان سهم دهد.

قبل از این زنان افغان نیز با راه اندازی گردهمایی ها و نشر قطعنامه ها از حضور کم رنگ زنان در کابینه جدید ابراز نگرانی کرده بودند و از رییس جمهور خواستند تا با در نظرداشت نفوس و مشکلات زنان برایشان در کابنیه جدید و تشکیلات دولت سهم دهد.


گزارش از فوزیه "احسان"

XS
SM
MD
LG