لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۰۹

مشاور ویژهء بارک اوباما با تعداد از محصلین افغان ملاقات کرد


راشد حسین مشاور ویژهء رییس جمهور امریکا برای کشور های اسلامی
مشاور ویژه رییس جمهور ایالات متحده برای کنفرانس اسلامی که به هدف دیدار با مقامات دولتی افغان، علمای دینی و محصلان افغان وارد کابل شده است، از مشارکت دایمی ایالات متحده برای انکشاف امنیت در افغانستان خبر می دهد.

راشد حسین مشاور ویژه بارک اوباما در کشور های اسلامی به روز دوشنبه در دیدار با محصلان افغان گفت، در گفتگویی که با اعضای شورای علمای افغانستان داشته است، اعضای این شورا در رابطه به حضور و نقش نیرو های بین المللی در انکشاف امنیت در افغانستان، خواهان مشارکت نیرو های خارجی با دولت افغانستان بوده اند.

راشد حسین مشاور ویژهء بارک اوباما در کنفرانس اسلامی گفت:
« ما در افغانستان با شورای علما، بزرگان افغان و مردم دیدار های داشته ایم، و آن چه را که ما در این دیدار ها از آنان شنیدیم او این بود که ایالات متحده باید برای ترقی و انکشاف امنیت با دولت افغانستان مشترکاً کار کرده و به کمک هایش ادامه بدهد.
علمای دین برای ما این را هم گفتند که مردم ملکی می خواهند که صدای خود را بر ضد خشونت ها بلند کنند، اما تهدیدات امنیتی بیشتر است.»

مشاور ویژهء بارک اوباما هم چنان گفت که کمک های ایالات متحدهء امریکا در عرصه های مختلف از جمله صحت و معارف ادامه خواهد یافت.

راشد حسین مشاور ویژه بارک اوباما می گوید، که برای بهبود وضعیت معارف و تحصیلات عالی در افغانستان ایالات متحده تلاش کرده و به کمک هایش ادامه خواهد داد.

راشد حسین در رابطه به 50 بورس تحصیلی کمک ایالات متحدهء امریکا به محصلان افغان توضیحات بیشتر ارایه کرده گفت:
« ایالات متحده برای 54 محصل افغان بورس تحصیلی فلبرایت را می دهد، که در آن جا به تحصیل خود ادامه بدهند.
ما افتخار داریم که برای این محصلان زمینه های تحصیلی را مساعد سازیم، آنان پس از ختم تحصیل در امریکا به افغانستان بیایند و برای پیشرفت سیستم تعلیمی کشور خود نقش بازی کنند.»

بحث حضور و مشارکت نیرو های بین المللی در افغانستان در حالی صورت می گیرد که به اساس گزارش ها، روند تسلیم دهی مسوولیت های امنیتی در سال آینده میلادی از سوی قوای امریکایی به نیروهای افغان آغاز خواهد شد.

در این میان شماری از مردم تشویش دارند، که بحث خروج نیرو های بین المللی از افغانستان روحیه مخالفان حکومت افغانستان را تقویت می کند.
XS
SM
MD
LG