لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۹ دلو ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۰۵

هنوز هم در برابر پیشرفت زنان افغان موانع وجود دارد


با وجود تغییرات کم و بیش که در چند سال اخیر در عرصه های مختلف زنده گی زنان افغان به میان آمده است، هنوز هم بسیاری از ساختار های نا مناسب و سنت های نا پسند در برابر زنان این کشور باقیست که از این رو زنان نمی توانند پیشرفت نمایند.

گفته می شود که اکثر زنان افغان به این باور اند که جایگاه شان در اجتماع از قبل تعیین شده است و خودشان نقشی در تغییر آن نخواهد داشت. این تعداد زنان از ترس از دست دادن وظیفه و عدم اعتماد به ادارهء شان، نمی خواهند به خاطر بالا رفتن موقف یا امتیازات خود تلاش و مبارزه نمایند.

مسوولان امور زنان ولایت بلخ می گویند، هرگاه زنان از سوی دولت و مردان خانواده های شان تشویق و حمایت گردند، می توانند به راحتی کار نمایند و ابتکاراتی بهتری در ساحه کاری شان به وجود بی آورند. در گفت و گویی که با خانم شکیبا شکیب مدیر اقتصاد ریاست امور زنان ولایت بلخ که در یک ورکشاپ در کابل آمده بود انجام داده ایم، روی وضع اقتصادی زنان در ولایت بلخ و آموزش شیوه های تهیه صنایع دستی برای آنها بحث شده است. این موضوع در قسمت دوم برنامه می باشد. خلاصه چند خبر کوتاه که هفته قبل در زنده گی زنان افغان به وقوع پیوسته است، در آخر برنامه پیشکش می شود.


تهیه کننده: شمیلا جاوید

با کلیک روی متن، این برنامه را می توان شنید!
XS
SM
MD
LG