لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۸ اسد ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۴۰

قوماندان امریکایی: عملیات شبانه جزء مهم مبارزه جاری علیه تروریزم است


از جمله شرط های مهمی که در پیمان همکاری های ستراتیژیک بین افغانستان و امریکا، امروز از همه بیشتر در بین اعضای لویه جرگه عنعنوی مطرح می باشد، یکی هم حملات شبانه و تلاشی خانه ها می باشد.

اما یک قوماندان قوای امریکا در افغانستان می گوید، عملیات شبانه در جنگ کنونی علیه تروریزم نقش مهم دارد.

به اساس گزارش روزنامه وال ستریت ژورنال قوماندان عمومی قوای ایتلاف تحت رهبری امریکا در افغانستان دگر جنرال کرتیس سکا پاروتی در مصاحبهء گفته است، عملیات قوای خاص به آنها زمینه را مساعد می سازد که فشار ها را بر تمام شبکه های افراطی بیشتر بسازند.

او همین طور به روزنامه وال ستریت ژورنال گفته است، عملیات شبانه به این دلیل هم خوب است که ضرر آن به مردم عام کم می باشد زیرا این عملیات ها در تاریکی شب انجام می شوند که افراد ملکی کمتر در حرکت می باشند.

رییس جمهور افغانستان حامد کرزی روز چهارشنبه در اجلاس افتتاحیه لویه جرگه عنعنوی موضوع پیمان همکاری های ستراتیژیک را با امریکا پیشنهاد کرده و تاکید نمود که یکی از شرط های این پیمان ختم عملیات شبانه قوای خارجی در افغانستان خواهد بود.

او گفت، شرایط اینست که امریکا و ناتو تلاشی خانه های مردم افغانستان را متوقف بسازند و افغانستان خواهان ختم عملیات شبانه می باشد و افغانستان باید به حکومت آن سپرده شود.

اما به نوشته روزنامه وال ستریت ژورنال دگرجنرال سکاپاروتی می گوید، قوای امریکا و ایتلاف ماهانه صدها حمله شبانه را علیه قوماندانان گروه های افراطی، سرگروپان آنها، بمب سازان و افرادی که به این گروه ها تسهیلات فراهم می کنند، انجام می دهند.

به گفته او در چنین عملیات ها 90 فیصد حتی یک فیر هم صورت نمی گیرد و در اکثر این عملیات ها کوماندو های افغان با قوای خارجی همراه می باشند. او تاکید نمود که عملیات قوای خاص باید ادامه پیدا کند زیرا این عملیات ها در مبارزه با افراطگرایان نقش مهم دارد.

در رابطه با سپردن توقیفگاه ها به دولت افغانستان جنرال امریکایی با این تقاضا مخالفت نشان داده گفت، وقت بیشتر نیاز است تا این توقیفگاه ها به حکومت افغانستان سپرده شوند.
XS
SM
MD
LG