لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۷ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۹:۲۲

قرارداد اعمار سرک دوم "کابل- جلال آباد" با یک شرکت چینایی امضا شد


وزارت فواید عامهء افغانستان قرار داد اعمار سرک دوم شاهراه کابل - جلال آباد را به ارزش 110 میلیون دالر با یک شرکت مشترک چینایی افغانی به امضا رساند.

به منظور توسعه شاهراه ها در افغانستان، قرار است کار ساخت این سرک به طول 100 کیلومتر تا بیشتر از یک ماه آینده آغاز گردد.

قرارداد این پروژه به روز سه شنبه میان مقامات وزارت فواید عامه و یک شرکت مشترک ساختمانی افغانی و چینایی Xinjiang Beixin Road که در داوطلبی برنده شده بود، در کابل به امضا رسید.

نجیب الله اوژن وزیر فواید عامه افغانستان، هدف از اجرای این پروژه را حمایت از رشد اقتصادی و بهبود زیر بنای راه های مواصلاتی در این کشور خوانده گفت، این سرک که جدا از شاهراه کنونی کابل – جلال آباد است، از منطقهء سپری ولسوالی خاک جبار ولایت کابل آغاز و بعد از عبور از ولسوالی های سروبی کابل و شیرزاد ننگرهار به ولسوالی سرخرود ننگرهار ادامه می یابد:

« قیمت این پروژه تقریباً 110 میلیون دالر امریکایی پیشبینی شده و در محور توجه دولت و مردم افغانستان بوده است، در این مسیر 18 پل خورد و بزرگ وجود دارد و بیشتر از 280 پایه پلچک در مسیر این سرک قرار می گیرد، این سرک می تواند ترانسپورت سنگین را از طریق ماهیپر کاهش بدهد.»

آقای اوژن در حالی که روی اهمیت و نظارت جدی از کار ساخت این سرک تاکید می کرد از شرکت که مسوولیت تطبیق آن را به عهده دارد، خواست تا مطابق ستندرد های بین المللی به کیفیت این پروژه توجه داشته باشند.

پروژه لین دوم کابل – جلال آباد که به کمک مالی بانک انکشاف آسیایی تمویل می گردد قرار است تا سه آینده کار ساخت آن تکمیل و به بهره برداری سپرده شود. بانک انکشاف آسیایی در بیش از یازده سال گذشته یکی از بزرگترین کمک کننده گان در پروژه های زیربنایی افغانستان بوده است.

محمد عمر زاخیلوال وزیر مالیه افغانستان در همین نشست اظهار امیدواری کرد که با ساخت این سرک ازدحام و مشکلات ترانزیت و تجارت در شاهراه موجود کابل – جلال آباد کاسته خواهد شد.

جوجی توکیشی رئیس بانک انکشاف آسیایی در مراسم عقد قرارداد این پروژه از ادامهء کمک های این بانک به افغانستان اطمینان داد:

« ما از جمله کمک کننده گان با افغانستان نیستیم بلکه ما دوست افغانها هستیم، می خواهم بالای همین نکته تاکید کنم که ما تنها کمک مالی برای افغانستان نمی کنیم بلکه فرصت مجموع کارهای را برای افغانها مساعد می سازیم که توانایی انجام آنرا داشته باشند .»

اولین خط آهن در افغانستان، بخش عمده یی از سرک حلقوی افغانستان و بخش های از پروژه انتقال برق از ازبکستان به افغانستان از مهم ترین برنامه های هستند که از سوی بانک انکشاف آسیایی تا اکنون تمویل شده اند.

با آنکه در یک دهه گذشته به کمک مالی جامعه جهانی هزاران کیلومتر سرک در افغانستان اعمار گردیده اما بسیاری این سرک ها به دلیل کیفیت پایین مواد کار گرفته شده و عدم حفظ و مراقبت، دوباره تخریب شده اند.


ویدا بره کی
XS
SM
MD
LG