لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۱:۳۹

محمد اسماعیل خان از یک حملهء انتحاری جان به سلامت برد


محمد اسماعیل خان معاون اول عبدالرب رسول سیاف کاندید انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان از سوی یک حمله کننده انتحاری مورد هدف قرار گرفت ولی جان به سلامت برد.

حمله کننده انتحاری بعد از ادای نماز جمعه در مسجد جامع باغچه مهتر ناحیه پنجم شهر هرات زمانی که می خواست خود را به موتر آقای اسماعیل خان نزدیک کند منفجر ساخت تنها خودش جان خود را از دست داد و به هیچ فرد دیگری آسیبی نرسید.

اسماعیل خان در شهر هرات جایی که گفته می شود از نفوذ بالای مردمی برخوردار است مورد حمله یک فرد انتحار کننده قرار می گیرد.

آقای اسماعیل خان دقایقی بعد از این رویداد گفت این حادثه کار دشمنان اسلام و مردم افغانستان است ولی از گروه خاص نام نبرد.

او همچنان گفت حمله کننده انتحاری که یک ورق درخواست جعلی در دست داشت تلاش کرد تا خود را در داخل مسجد به او نزدیک کند و ازدحام بیش از حد نماز گزاران مانع این کار شد.

از سوی هم مل پاسوال عبدالحمید حمیدی سرپرست قوماندانی امنیه ولایت هرات گفت این حمله از طرف یک مرد بزرگ سال صورت گرفته است.

او گفت تاکنون هویت فرد انتحار کننده روشن نیست ولی مسوولان امنیتی در ولایت هرات در غرب افغانستان تحقیقات شان را به خاطر روشنایی این قضیه آغاز کرده اند.

این رویداد در حالی صورت می گیرد که سید وحید قتالی رئیس شورای ولایتی هرات و یک تن از افراد نزدیک به اسماعیل خان ادعا می کند که در چند روز اخیر اطلاعات را دریافت کرده اند که بعضی از گروپ های مسلح تلاش می کنند که حملات تخریبکارانه را در ولایت هرات سازماندهی کنند.

محمد اسماعیل خان در حالی مورد حمله یک فرد انتحار کننده قرار می گیرد که از چندی به این طرف سرگرم پلان هایش به خاطر کمپاین انتخابات ریاست جمهوری در غرب افغانستان است.

در چند سال اخیر این دومین مرتبه است که این فرد نسبتاً با نفوذ در ولایت هرات مورد حمله انفجاری و انتحاری قرار می گیرد.


شاه پور صابر، هرات
XS
SM
MD
LG