لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۲ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۴:۴۵

تخار: در اثر برفباری ها 40 خانه مسکونی تخریب شده است


در اثر برفباری های سنگین در ولایت تخار سقف 40 خانه مسکونی فرو ریخته و از 600 تا 700 راس مواشی مالداران نیز تلف شده است.

باشنده گان ولايات شمال افغانستان، از مدت 4 روز بدینسو شاهد برفبارى هاى سنگين بوده اند. همچنان راه 14 ولسوالى ولايت تخار نيز به مرکز تالقان مسدود گرديده است.

مردم، اين برفبارى و سردى را بى سابقه خوانده، مي گويند که براى آن آمادگى قبلى نداشتند و از همين جهت، با مشکلات مواجه گرديده اند و قيمت مواد سوخت نیز بلند رفته است.

سنت الله تیمور سخنگوی والی تخار به رادیو آزادی گفت که به جز ولسوالى هاى بنگى، و بهارک راه 14 ولسوالى ديگر ولايت تخار، از چهار روز بدينسو به علت برفبارى سنگين مسدود شده است:

« برفباری در اینجا بسیار سنگین بود تقریبآ یک متر برف باریده بعضی ولسوالی راه های مواصلاتی اش هنوز به شهر تالقان مسدود است، و همه ولسوالی های ما قریه های شان راه های مواصلاتی شان به مرکز ولسوالی قطع است. »

تیمور می گوید، آنان تا کنون توانسته اند در حدود 40 خانه مسکونی را تثبیت کنند که سقف های منازل شان فرو ریخته است، تا برای خانواده های متضرر شده کمک های اضطراری برسانند.

مسوولان آمادگی با حوادث طبیعی تخار می گویند که آنان در برابر حوادث زمستانی تدابیری لازم را روی دست گرفته اند و در صورت نیاز توان کمک رسانی برای 5000 خانواده را دارند.

تخار از جملهء ولایاتی در شمال افغانستان می باشد، که راه های اکثر ولسوالی های آن صعب العبور بوده، بخصوص در فصل زمستان باشنده گان ولسوالی های این ولایت به مشکلات زیاد رو برو می شوند.


اجمل آرین، تخار
XS
SM
MD
LG