لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۳:۰۶

«برگزاری انتخابات افغانستان، نشانهء از پیشرفت این کشور است»


علی اکبر ولایتی مشاور امور سیاسی رهبر مذهبی ایران
یک مقام ارشد ایرانی گفته است، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بگونه درست برگزار شده است.

علی اکبر ولایتی مشاور امور سیاسی رهبر مذهبی ایران دیروز گفت، با وجود ادعا های تقلب در انتخابات افغانستان، برگزاری آن بگونه درست نشانه پیشرفت افغانستان است.

مشاور امور سیاسی آیت الله علی خامنه ای در حالی برگزاری انتخابات شانزدهم حمل افغانستان را درست خوانده که بر اساس بخش دوم نتایج قسمی انتخابات، عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری افغانستان در جایگاه اول قرار گرفته است.

انتظار می رفت که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تمام نتایج ابتدایی انتخابات شانزدهم حمل را امروز اعلان کند اما به گفتهء این کمیسیون نتایج ابتدایی پنحشنبه نه بلکه بروز شنبه اعلان می گردد.

در همین حال نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به رادیو آزادی گفته است، یک بخش بزرگ از نتایج ابتدایی را امروز اعلان خواهند کرد.

تا کنون نتایج نزدیک به پنجاه درصد آرا اعلان شده است که بر اساس آن عبدالله عبدالله با کسب 44.4 درصد آرا در درجه اول، اشرف غنی با کسب 33.2 آرا در درجه دوم قرار گرفته است.

با آنکه گزارش های از تقلب در انتخابات شانزدهم حمل وجود دارد اما علی اکبر ولایتی که از 1981 تا 1997 میلادی به حیث وزیر خارجه ایران ایفای وظیفه کرده می گوید، انتخابات افغانستان بگونه درست تنظیم و برگزار شده است.

علی اکبر ولایتی مشاور امور سیاسی آیت الله علی خامنه ای به آژانس خبری ایرنا گفته است:
" برگزاری انتخابات منظم و پرامن در افغانستان یک بخش از پیشرفت های مثبت این کشور را نشان میدهد. "
XS
SM
MD
LG