لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
دوشنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۴۶

سرنوشت: سفر رییس جمهور غنی به عربستان چه خصوصیاتی دارد


سفر رییس جمهور غنی به عربستان سعودی و موضوع معرفی اعضای باقیمانده کابینه مطالب و تبصره های روزنامه های چاپ امروز کابل را تشکیل می دهد.

سرنوشت

روزنامه غیر دولتی سرنوشت سرمقاله خود را با این پرسش آغاز کرده که سفر رییس جمهور غنی به عربستان سعودی چه خصوصیاتی دارد.

در ادامه سرمقاله آمده است که سفر دوم رییس جمهور افغانستان به ریاض با سفر نخست وی تفاوت داشته و آن اینکه این سفر به دعوت ملک سلمان پادشاه آن کشور صورت می گیرد.

نویسنده سرمقاله گفته است که دعوت از رییس جمهور غنی به عربستان سعودی به این معنی می باشد که در رابطه به صلح مسایلی وجود دارد.

در سرمقاله سرنوشت همچنان آمده است که حکومت باید انکشافات در مورد گفتگو های صلح را با مردم در میان بگذارد تا نگرانی های آنان رفع شده و از این پروسه حمایت کنند.

ویسا

روزنامه غیر دولتی ویسا نیز سرمقاله خود را به اهمیت سفر رییس جمهور غنی به عربستان سعودی اختصاص داده و نوشته که این سفر تنها به هدف گفتگو های صلح صورت نگرفته است.

نویسنده سرمقاله گفته که عربستان سعودی قبل از این برخی از مقامات پاکستان و ترکیه را نیز دعوت کرده بود و این نشان دهنده آن است که در این سفر در رابطه به برخی مشکلات دیگر منطقه نیز گفتگو خواهد شد که سبب نگرانی کشور های اسلامی می باشد.

در سرمقاله ویسا آمده است که گروه دولت اسلامی، شبکه القاعده و بوکوحرام در برخی مناطق زندگی بر مردم را دشوار ساخته و کشور های اسلامی باید برای جلوگیری آن اقدامات جدی را انجام دهند.

چراغ

روزنامه غیر دولتی چراغ مطلبی را در مورد خواست ولسی جرگه به نشر رسانده که گفته است رییس جمهور و رییس اجرائیه قبل از سفر به امریکا باید اعضای باقیمانده کابینه را به این جرگه معرفی کند.

روزنامه به نقل از عبدالرووف ابراهیمی رییس ولسی جرگه نوشته که تاخیر در معرفی اعضای باقیمانده کابینه یک عمل غیر منصفانه و نگران کننده می باشد.

در مطلب گفته شده که رییس جمهور غنی و رییس اجرائیه حکومت باید در موضوع معرفی نامزد وزرا به ولسی جرگه وقت را ضایع نسازد.

اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز در مطلبی در این مورد به نقل از اعضای ولسی جرگه نوشته که اگر رییس جمهور غنی قبل از سفر به امریکا نامزد وزرای باقیمانده را به این جرگه معرفی نکند سبب کاهش اعتبار مردم نسبت به حکومت خواهد شد.

در این مطلب آمده که وزرای سرپرست می توانند دو ماه کار کنند اما حالا که حدود شش ماه از حکومت می گذرد هنوز نیز اعضای کابینه تکمیل نشده اند.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG