لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۱ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۶:۳۸

اعتراض کننده‌گان در نقاط مختلف جهان خواهان اقدامات برای جلوگیری از گرم شدن زمین شدند


در حالیکه رهبران بیش از ۱۴۰ کشور جهان در پاریس گردهم آمده و در اجلاس بین‌المللی تغییرات اقلیمی شرکت می‌کنند، اعتراض کننده‌گان در نقاط مختلف جهان دیروز خواهان اقدامات برای جلوگیری از گرم شدن کره زمین شدند.

هزاران تظاهر کننده دیروز در مرکز پاریس گردهم آمده زنجیرهء انسانی را در محلی تشکیل دادند که بر اساس مقررات حالات اضطرار، حضور تظاهر کننده‌گان در آن منع شده است.

این فعالین بیش از ۲۰ هزار جوره بوت را در یک میدان مرکزی پاریس جابجا کردند تا سمبولی کسانی باشد که نتوانستند در آنجا تجمع نمایند.

چند ساعت بعد ازین اقدام، حدود ۲۰۰ تظاهر کننده در جادهء که به میدان جمهوریت (پلیس دی لا ریپوبلیک) در مرکز پاریس می انجامد، درگیر شدند.

دراین حال وزیر محیط زیست کشور پیرو مانویل پولگار ویدال که ریاست یک برنامهء مهم محیط زیست ملل متحد را سال گذشته در پیرو به عهده داشت، دیروز در پاریس از انتظارات اش از اجلاس امروز گفت:

"ما از همه کشورها انتظار داریم راه های حل را به هر سطحی که می‌خواهند دریابند. همه می‌توانند و باید کمک کنند."

بیش از ۴۵ هزار نفر در جاده های سیدنی آسترالیا و هزاران تن دیگر در جاده های لندن دیروز راهپیمایی نموده و از رهبران جهان خواستند اقدامات جدی تر را در مورد تغییرات اقلیم اتخاذ کنند.

یک ایتلاف از سازمان های فعال در امور محیط زیست می‌گوید، قرار است هزاران نفر در دو هزار گردهمآیی جداگانه در ۱۵۰ کشور جهان راهپیمایی کنند.

XS
SM
MD
LG