لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۲۹ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۱۰:۵۴

رهبران افغانستان و پاکستان در پاریس روی ازسر گیری مذاکرات صلح صحبت کردند


پس از ماه ها تنش بین کابل و اسلام آباد، رئیس جمهور افغانستان با صدراعظم پاکستان روی از سرگیری مذاکرات صلح و بهبود روابط، دیدار و ملاقات های را انجام داد.

دیدارها و ملاقات ها رهبران افغانستان و پاکستان در حاشیه کنفرانس در باره تغییرات اقلیم در پاریس طی نشست های دو جانبه و سه جانبه بین محمد اشرف غنی، دیوید کامیرون و نواز شریف، صورت گرفت.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان دیروز در پاریس در مورد این دیدار ها گفت، رئیس جمهور اشرف غنی وصدراعظم نواز شریف روی چگونگی تأمین صلح و ثبات در افغانستان و منطقه با هم صحبت کردند و رهبران هر دو کشور در این دیدار شان به مواردی اشاره نمودند که منجر به موجودیت نا آرامی ها در افغانستان شده است.

ظفر هاشمی گفت، اکنون روابط بین دو کشور به چگونگی تطبیق تعهدات پاکستان، ارتباط دارد:

"آنچه که برای ما معلوم خواهد شد، این است که تعهد پاکستان چه قسم عملی می‌‎شود و چه قسم آن را تثبیت کرده می‌توانیم تا جامهء عمل بپوشد."

در اعلامیه دفتر صدراعظم پاکستان در مورد این گفتگو ها آمده است، هر دو رهبر موافقه کردند که با آنانی کار می کنند که به حیث طرفین سیاسی مشروع داخل پروسهء صلح شده و در کنار حکومت افغانستان، بر علیه کسانی که راه صلح را نگرفته این پروسه را رد می‌کنند، عمل کنند.

XS
SM
MD
LG