لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۴۲

کمیشنر ملل متحد: حملات بر خارجی‌ها در برتانیه نگران کننده است


زید رعد الحسین کمیشنر عالی ملل متحد برای حقوق بشر

کمیشنر عالی ملل متحد برای حقوق بشر بخاطر حوادث نفرت انگیز علیه خارجیان در برتانیه نگرانی عمیق خود را ابراز داشت و گفت تشویش و نگرانی صدراعظم کامیرون بی اساس نیست.

زید رعد الحسین گفت که حملات و تهدیدهای اخیر بخصوص متوجه مهاجران بوده است.

او تأکید کرد که تصمیم خارج شدن از اتحادیۀ اروپا نباید چون دستآویز برای حملات بر جوامع آسیب پذیر و اقلیت ها و ابراز نفرت و انزجار در برابر آنها بکار گرفته شود.

زید رعد الحسین گفت که حملات و تهدیدهای اخیر بخصوص متوجه مهاجران بوده است.
زید رعد الحسین گفت که حملات و تهدیدهای اخیر بخصوص متوجه مهاجران بوده است.

زید رعد الحسین افزود:

"من اینگونه حملات را تنها مخالفت با فرهنگ برتانیه می‌دانم و معنی دیگر به آنها ندارم. من آرزومندم که سخن های جدی صدراعظم دیوید کامیرون به این ارتباط به عقل و هوش آنهاییکه بر ضد جوامع آسیب پذیر دست به حملات می‌زنند راه یافته باشد."

سفارت پولند در لندن از حملات بر پولندی ها و خارجیان دیگر و موارد تهدید علیه آنها در برتانیه گزارش داد و نگرانی شدید خود را ابراز داشت.

سفارت پولند گفت که حتی در مرکز لندن شبنامه ها و نامه های تهدید آمیز و نفرت انگیز علیه خارجیان منتشر شده است.

دیوید کامیرون صدراعظم برتانیه روز دوشنبه این وقایع را به شدت محکوم کرد و از کسانیکه احساسات ضد خارجی دارند خواستار آرامی شد.

دیوید کامیرون صدراعظم برتانیه روز دوشنبه این وقایع را به شدت محکوم کرد.
دیوید کامیرون صدراعظم برتانیه روز دوشنبه این وقایع را به شدت محکوم کرد.

در این میان ممتا روتیری گزارشگر خاص کمیشنری عالی ملل متحد برای حقوق بشر به گردهمایی روز سه شنبه در جینوا گفت عموماً احساسات ضد خارجی‌ها در اروپا نیرومند شده است:

"در مناطق بسیاری در اروپا، هنگام بحران مهاجران چنین واقعات پُر از احساسات دیده شد و برای من معلوم شد که احساسات ضد خارجی ها تا چه حدی تصمیم درباره مهاجران غیر قانونی را زیر تأثیر خود قرار می‌دهد. به باور من این موضوع باید از سوی رهبران سیاسی به جدیت دنبال و حل شود."

مردم برتانیه در همه پرسی هفتۀ گذشته به خارج شدن این کشور از اتحادیۀ اروپا رای دادند.

صدراعظم این کشور پس از معلوم شدن این نتیجه استعفی داد.

قیمت پوند انگلیسی در بازارهای جهان به گونۀ کم سابقۀ پائین آمد و به نظر می‌رسد که نتایج این همه پرسی بر وضعیت سیاسی و اقتصادی همۀ اتحادیه اروپا تأثیر قابل ملاحظۀ خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG