لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۹:۲۹

۴۶ کارمند ادارۀ هوانوردی ملکی افغانستان عازم هند شده اند


ادارۀ مستقل هوانوردی ملکی افغانستان می‌گوید که ۴۶ کارمند این اداره برای فراگیری آموزش‌های فنی و مسلکی به هند رفته اند.

این اداره ابراز امیدواری می‌کند تا در سال‌های آینده بتواند افراد متخصص و مسلکی را در بخش هوانوردی ملکی داشته باشد.

سخنگوی این اداره روز سه شنبه گفت که این کارمندان پس از تکمیل دوره آموزشی، در میدان‌های مختلف کشور به کار گماشته خواهند شد.

محمد قاسم رحیمی سخنگوی این اداره روز سه شنبه به رادیو آزادی گفت:

"۱۶ تن از بخش اطفاییه و ۳۰ تن در بخش ترافیک و مخابره است در جریان هفته جاری عازم هند شدند قرار است در شش ماه آموزش‌های لازم را دیده دوباره به افغانستان برگردند و در میدان‌های هوایی ما جذب شوند و کارشان را به صورت تجربی و عملی آغاز کنند."

این در حالیست که کنترول حریم فضایی افغانستان حدود هفت ماه قبل از سوی نیروهای بین‌المللی به حکومت افغانستان سپرده شد و اکنون این کشورخودش کنترول امور فضایی‌اش را به همکاری یک کمپنی امریکایی به پیش می‌برد.

از سوی‌هم برخی از اعضای کمیسیون مواصلات و مخابرات ولسی جرگه می‌گویند که در حال حاضر، به دلیل کمبود افراد مسلکی، در اکثر میدان‌های هوایی این کشور بیشتر کادر‌های فنی و متخصصان خارجی هستند.

حبیبه سادات یکی از اعضای این کمیسیون در صحبت با رادیو آزادی مسلکی ساختن کارمندان اداره مستقل هوانوردی ملکی را یک گام موثر خواند.

"در این اداره ما افراد مشخص مسلکی را نداریم به این اساس نیاز است تا این‌ها برای بلند بردن ظرفیت‌ها پرسونل را بفرستند افراد مسلکی هستند که مشکلات را از بین می‌برند بخصوص مشکلاتی را که ما فعالاً داریم، درست که در اداره هوانوردی جوانان ما کار می‌کنند اما مسلکی شدن آنان زیاد مهم است."

خانم سادات گفت که با گماشتن افراد مسلکی در ادارت دولتی بخصوص در بخش هوانوردی ملکی مشکلات زیادی برطرف خواهد شد.

از سوی هم مسئولین اداره مستقل هوانوردی ملکی افغانستان تأکید دارند که استخدام افراد مسلکی و متخصص در اولویت کار‌شان قرار داشته و در زمینه تلاش‌های ‌شان را نیز سرعت بخشیده‌اند.

گزارش: آرزو غیاثی

XS
SM
MD
LG