لینک های دستیابی پذیر

سه شنبه ۴ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۸:۴۶

شصت پناهجو در جرمنی مورد تحقیق قرار می‌گیرند


مقام های جرمنی از شصت پناهجو تحقیق می‌کنند.

گمان می رود آنها با سازمان های تروریستی به شمول گروه دولت اسلامی ارتباط داشته باشند.

دفتر پولیس جنایی فدرال جرمنی این موضوع را امروز اعلام کرد.

در خبرنامه این دفتر آمده است: "با توجه به روند جاری سرازیر شدن مهاجران به جرمنی، ما باید طوری بپنداریم که در میان پناهجویان اعضای فعال یا سابق گروه‌های تروریستی و جنایتکاران جنگی اسلامی، طرفداران و همفکران آنها هستند."

در اعلامیه همچنان گفته شده است که پولیس چهارصد و ده هشدار از سوی مقام‌های محلی شانزده ایالت فدرال جرمنی در مورد احتمال موجودیت تروریستان در میان مهاجران دریافت کرده‌است.

رسانه‌های جرمنی به نقل از توماس دی مایزیر، وزیر داخله جرمنی گزارش داده‌اند که تمام پناهجویان را تحت سوء ظن عمومی قرار دادن کار نادرست است.

جرمنی در کمتر از یک هفته شاهد چهار حمله مرگبار بوده است، سه حمله توسط پناهجویان صورت گرفته است.

یک پناهجو دیشب مواد انفجاری را در نزدیکی محل برگزاری یک جشنواره موسیقی در شهرک جنوبی آنسباخ منفجر ساخت که در نتیجه خودش کشته شد و ۱۲ تن زخمی شدند.

یک مقام ارشد پولیس ایالت باویریای جرمنی می‌گوید، این پناهجوی ۲۷ ساله اهل سوریه افکار اسلامی افراطی داشته است.

توبیاس پلیت، سخنگوی وزارت داخله جرمنی امروز با اشاره به حادثه دیشب گفت:

"درین لحظه شهروندان سوریه به سوریه برگشتانده نخواهند شد، اما این به آن معنی نیست که در کل شهروندان سوریه رد مرز شده نمی‌توانند. قضیۀ مردی در آنسباخ که گمان می‌رود اهل سوریه و با رد مرز شدن مواجه بود، طوریست که او به بلغاریا برگشتانده می‌شد."

یواخیم هیرمان، وزیر داخلۀ ایالت باویریا گفته است که این مرد دو سال پیش به جرمنی مهاجرت کرده اما سال گذشته درخواست پناهندگی او رد شده بود.

XS
SM
MD
LG