لینک های دستیابی پذیر

پنجشنبه ۲۷ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۳:۰۸

تظاهرات خشونت‌آمیز در ارمنستان یک کشته و ۷۵ زخمی برجا گذاشت


در ادامۀ درگیری‌ها میان معترضان و پولیس در ایریوان پایتخت ارمنستان، مقام‌ها از کشته شدن یک مأمور پولیس و زخمی شدن تا به ۷۵ تن خبر می‌دهند.

مقام‌ها می‌گویند، این درگیری‌ها شامگاه جمعه رخ داد و هم اکنون بیست و پنج تن در شفاخانه بستری شده‌اند.

از بازداشت بیست تن هم گزارش شده‌است.

خبرنگاران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی در محل می‌گویند، خشونت‌ها زمانی اوج گرفت که گروهی از تظاهر کننده‌گان قصد داشتند به یک مقر پولیس که به اشغال گروهی مسلح درآمده نزدیک شوند.

گروه مسلح وابسته به یکی از رهبران مخالف دولت در ارمنستان از روز یک‌شنبه یک مأموریت پولیس را در محله اِرِبونی ایریوان در کنترول خود در آورده‌است.

این افراد مسلح خواستار آزادی ژیرایر سفیلیان، از سیاستمداران مخالف دولت و هم‌چنین خواهان برکناری رئیس‌جمهور این کشور از قدرت شده‌اند.

سفیلیان به اتهام سازماندهی یک گروه مسلح به منظور تصرف ساختمان مرکزی تلویزیون و دیگر ساختمان‌های مهم ایریوان در حبس به‌ سر می‌برد.

او دولت ارمنستان را فاسد خوانده و خواهان برگزاری انتخابات مجدد شده‌است.

درین حال، از لت و کوب خبرنگاران با دنده‌های چوبی و میله‌های آهنی توسط مردان که به نظر می‌رسید افسران پولیس با لباس‌های شخصی بودند هم گزارش شده‌است.

خبرنگاران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی هم لت و کوب شده‌اند.

توماس کِنت، رئیس رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی از حمله بر خبرنگاران ابراز انزجار کرده‌است.

آقای کنت گفته‌است انتظار دارد که مقام‌های ارمنی حمله‌ کننده‌گان را به دست عدالت بسپارند و از خبرنگارانِ که مشغول انجام وظیفه قانونی خود هستند، حفاظت کنند.

مقام‌های ارمنستان وعده داده‌اند که درین زمینه تحقیق خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG