لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۱۰:۳۴

یک خانم در سرپل به اتهام فرار از منزل توسط طالبان تیر باران شد


تصویر جنبۀ تزئینی دارد - آرشیف

قبل از ظهر امروز یک خانم ۱۹ ساله بنام آزاده در قریۀ بیدستان ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل به اتهام فرار از منزل از سوی طالبان مسلح تیر باران شده و به قتل رسیده‌است.

این خانم از چند ماه به این طرف از خانه فرار کرده و در خانۀ امن مرکز سرپل بسر می‌برد و به ضمانت از خانۀ امن به موافقۀ خودش به ولسوالی کوهستانات برده شده و از سوی طالبان امروز تیر باران شده‌است.

ذبیح‌الله امانی مسئول مطبوعاتی مقام ولایت سرپل به رادیو آزادی گفت، خانم آزاده چندی قبل از اثر خشونت و لت و کوب خانوادۀ شوهرش به شهر سرپل فرار و مدتی در خانۀ امن این ولایت بسر می‌برد که دو روز قبل توسط برادرش به اساس ضمانت دوباره به ولسوالی کوهستانات انتقال گردیده و ظهر امروز توسط طالبان مسلح تیر باران و به قتل رسیده‌است.

وی گفت:

"این خانم به اساس رضا و رغبت خود نظر به تقاضای برادرش از خانۀ امن برده شده و در ولسوالی کوهستانات نخست از سوی برادرش و بعداً توسط طالبان بالایش فیر صورت گرفته کشته می‌شود."

به گفتۀ آقای امانی خانم یاد شده یک طفل شش ماهه نیز در بطن خود داشته که طالبان بالای این طفل نیز رحم نکرده‌اند.

امانی همچنان علاوه کرد افرادی که به برادر این خانم ضمانت‌ شده بودند مورد پیگرد قرار دارند.

وی می‌گوید:

"هرچند این خانم به موافقۀ خودش از خانۀ امن آزاد شده با آن‌ هم کسانی‌که ضمانت شده‌بودند مورد پیگرد پولیس قرار دارد تا دیده شود که چرا این کار انجام شده‌است."

این در حالی است که ۴ ماه قبل نیز طالبان مسلح یک خانم ۲۲ ساله را در منطقۀ لغمان مرکز این ولایت به اتهام داشتن روابط نا مشروع با یک مرد نا محرم، سنگسار نموده بودند.

طالبان تا هنوز در مورد این قضیۀ اظهار نظر نکرده‌اند.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG