لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۰:۰۱

جیلانی فرهاد: ۲۰ مخالف مسلح در شیندند کشته شدند


مقامات محلی در هرات می‌گویند سی تن از طالبان مسلح از سوی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی شیندند این ولایت کشته شده و بیست تن دیگر شان زخم برداشتند. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید در این حادثه به نظامیان افغان تلفاتی وارد نشده‌است.

از سوی هم ملا عبدالمنان نیازی معاون ملامحمد رسول این ادعا را رد کرده می‌گوید، این درگیری میان دو گروه متخاصم طالبان انجام یافته است.

مقامات محلی در هرات ادعا می‌کنند که نیروهای مشترک امنیتی افغان تلفات سنگینی را به افراد وابسته به طالبان در ولسوالی شیندند این ولایت وارد کرده‌اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید، این درگیری بعد از حمله طالبان بالای پوسته‌های امنیتی در مناطق خیفان، پشت رود و پشت کوه ولسوالی شیندند صورت گرفته است.

آقای فرهاد گفت، در این حادثه دست کم سی تن از طالبان کشته شده و بیشتر از بیست تن دیگرشان زخم برداشتند. اما به نیروهای امنیتی افغان کدام تلفاتی وارد نشده‌است.

وی گفت:

"سحرگاه امروز طالبان مسلح از چندین ناحیه تهاجم گسترده را بالای پوسته‌های امنیتی در ولسوالی شیندند تدارک نموده‌اند که با شجاعت و رسالت نیروهای امنیتی به عقب زده شد، در جریان درگیری‌های که صورت گرفت گفته های وجود دارد که پنجاه و دو تن از طالبان مسلح کشته و زخمی شدند که شامل سی کشته و بیست و دو زخمی می‌باشد و همچنان ولسوال نام نهاد طالبان در ولسوالی شیندند شامل کشته شدگان این حادثه است."

این اظهارات در حالی ابراز می‌شود که ملا عبدالمنان نیازی یکی از معاونین ملا محمد رسول رهبر انشعابی طالبان این ادعا را رد می‌کند.

آقای نیازی می‌گوید، این درگیری میان دو گروه متخاصم طالبان در مناطق مختلف ولسوالی شیندند ولایت هرات صورت گرفته است.

آقای نیازی گفت، افراد وفادار به ملا هیبت الله آخند زاده رهبر طالبان بالای مواضع آنان حمله کرده و تلفات سنگین را متحمل شده‌اند.

او ادعا می‌کند که رهبری جنگ افراد ملاهیبت الله را پاکستانی‌ها به عهده داشتند.

وی گفت:

"گروه‌های مسلح افراد ملاهیبت الله در سه استقامت بالای مراکز ما در ولسوالی شیندند عملیات داشتند که این عملیات از ساعت پنج صبح امروز سه شنبه شروع شده بود و تا ساعت ۱۲ بجه امروز ادامه داشت. اینها در نزدیک مراکز ما چهل و پنج نفر کشته داده‌اند و تقریباً دوازده نفر از اجساد شان در میدان نبرد باقی مانده‌است و تعداد تلفات افراد ما به پنج نفر می‌رسد."

در جریان یکسال اخیر گروه‌های متخاصم طالبان بخاطر اختلافات بر سر رهبری طالبان درگیرهای مسلحانه را در ولسوالی شیندند ولایت هرات انجام داده‌اند.

همچنان گزارش‌ها حاکی از آنست که هفته گذشته دوگروه متخاصم طالبان درگیری‌های را علیه یکدیگر در ولایت غور انجام داده‌اند.

در این حال مقامات محلی در هرات قبلاً گفته بودند که تلاش خواهند کرد که با استفاده از این فرصت طالبان را در نقاط مختلف ولایت هرات به خصوص شیندند سرکوب کنند.

گزارش: شاه پورصابر، هرات

XS
SM
MD
LG