لینک های دستیابی پذیر

چهارشنبه ۲۶ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۲۹

تحقیق: ۲۰۱۵ سال خطرناک برای کارمندان خیریه در افغانستان بوده‌است


بر اساس یک گزارش تازه منتشر شده، افغانستان سال گذشته صحنۀ بیشترین حملات بر کارمندان خیریه بود.

گروه مشورتی نتایج بشری که یک گروه متشکل از مشاورین بین‌المللی امور بشری می‌باشد در گزارش جدید ‌اش می‌گوید که حملات بر کارمندان خیریه در سال گذشته میلادی نسبت به سال ۲۰۱۴ حدود ۲۰ درصد کاهش یافته بود.

حملات علیه کارمندان خیریه در سال ۲۰۱۵ در سطح جهان برای دومین سال پیهم سیر نزولی داشت و افغانستان کشوری بود که در آن بیشترین حملات بر این کارمندان صورت گرفت.

بر اساس ارقام ارائه شده در گزارش گروه نتایج بشری که امروز منتشر شد، سودان جنوبی کشوری بود که بعد از افغانستان بیشترین حملات بر کارمندان ملکی خیریه در آن صورت گرفته‌است.

شفاخانه داکتران بدون سرحد در سوریه
شفاخانه داکتران بدون سرحد در سوریه

گروه مشورتی نتایج بشری که یک گروه متشکل از مشاورین بین‌المللی امور بشری می‌باشد در گزارش جدید‌ اش گفته‌است که حملات بر کارمندان خیریه مثل حملات جنسی، انفجارات، آتشباری‌ها و اختطاف کارمندان خیریه در سال گذشته میلادی نسبت به سال قبلی آن بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته بود.

در سال ۲۰۱۵، ۱۴۸ حمله بر کارمندان خیریه در ۲۵ کشور صورت گرفت که این رقم ۲۲ درصد کمتر از سال ۲۰۱۴ بود.

در ۲۵ کشور جهان در سال گذشته میلادی ۲۸۷ کارمند خیریه از اثر حملات متضرر شدند که ۱۰۹ تن کشته، ۱۱۰ تن زخمی و ۶۸ تن اختطاف گردیدند.

افغانستان در سال ۲۰۱۵ کشور خطرناک برای کارمندان خیریه بود که در آن ۱۰۱ تن قربانی این حملات شدند.

سودان جنوبی دومین کشوری بود که در آن ۴۲ کارمند خیریه از حملات متضرر گردیدند.

سال ۲۰۱۳ مرگبارترین سال برای کارمندان خیریه بود که در آن ۴۷۵ نفر در ۲۶۵ حمله قربانی شدند.

۵ کشوری که در سال ۲۰۱۵ بیشترین حملات در آن‌ها بر کارمندان خیریه رخ داد عبارتند از افغانستان، سودان جنوبی، سومالیا، سوریه و یمن.

در افغانستان اختطاف کارمندان خیریه بزرگترین شیوۀ حمله بر این کارمندان بود در حالیکه بیشترین حملات مسلحانه بر کارمندان خیریه در سودان جنوبی رخ داد.

انفجارات عامل عمدۀ تلفات کارمندان کمک رسانی در سوریه و یمن بود.

XS
SM
MD
LG