لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۳ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۱۲:۱۷

امریکا در بدل قتل یک امداد رسان ایتالیایی، ۱.۲ میلیون دالر پرداخت


بارک اوباما رئیس جمهور امریکا سال گذشته پذیرفت که لو پورتو و وینستاین در یک ماموریت سری بر ضد تروریزم تصادفاً کشته شدند.

ایالات متحده امریکا به خانوادۀ یک کارمند امداد رسان ایتالیایی که در نتیجه حملات طیاره بی‌پیلوت امریکایی در پاکستان کشته شد، یک میلیون و دو صد هزار دالر پرداخته است.

این کارمند امداد رسان ایتالیایی زمانی که در ماه جنوری سال ۲۰۱۵ میلادی توسط شبکه القاعده گروگان گرفته شد، کشته شده‌است.

گیووانی لو پورتو که سی و هفت سال عمر داشت، در ماه جنوری سال ۲۰۱۲ میلادی در پاکستان ناپدید شد. او در یک گروه کمک رسانی بین‌المللی کار می‌کرد.

ورین وینستاین
ورین وینستاین

اما ورین وینستاین امریکایی ۷۳ ساله هم در حمله طیاره بی‌پیلوت کشته شده‌است. او یک کارشناس امور انکشاف تجارت بود که با اداره انکشاف بین‌المللی امریکا به حیث قراردادی کار می‎کرد.

هر چند حکومت امریکا به خانواده‌های غیر نظامیان که در حملات قوای هوایی امریکا در افغانستان و عراق کشته شده‌اند هم پول پیشکش کرده، اما پرداخت پول برای خانواده لو پورتو تفاوت دارد، زیرا او در پاکستان کشته شده و کشته شدن وی از سوی واشنگتن تایید و به خاطر مرگ وی به طور رسمی معذرت خواسته شده‌است.

هر چند پرداخت پول از سوی قصر سفید تایید شده، اما این موضوع روشن نیست که آیا خانواده لو پورتو این پول را بدست آورده و یا نه.

پرداخت این مقدار پول به خانواده لو پورتو بعنوان "کمک به یاد بود از گیووانی لو پورتو" خوانده شده‌است.

بارک اوباما رئیس جمهور امریکا سال گذشته پذیرفت که لو پورتو و وینستاین در یک ماموریت سری بر ضد تروریزم تصادفاً کشته شدند و او به بخاطر مرگ آنها ابراز تأسف کرد. بعد از آن اعلان شد که به خانواده‌های آنها پول پرداخت خواهد شد.

در این عملیات یک ساختمان مربوط به شبکه القاعده در پاکستان در نزدیکی سرحد با افغانستان مورد هدف قرار گرفته بود. در نتیجه این عملیات احمد فاروق یک تبعه امریکایی که بعداً به حیث یکی از رهبران شبکه القاعده تعیین شد، هم کشته شد.

XS
SM
MD
LG