لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۳ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۴:۳۶

حزب مربوط به صدراعظم جرمنی در دومین انتخابات نیز شکست خورد


انگیلا مرکل صدراعظم جرمنی

حزب کریستین دموکرات مربوط به صدراعظم جرمنی انگیلا مرکل شاهد کاهش در حمایت‌اش در دومین رای دهی در حالی می‌باشد که حزب مسمی به جاگزین برای جرمنی (الترنتیف فور جرمنی) با سیاست‌های ضد مهاجرین اش، به جلب حمایت رای دهندگان ادامه داده‌است.

حزب کریستین دموکرات مربوط به صدراعظم جرمنی انگیلا مرکل دیروز شاهد دومین شکست‌اش در برابر حزب مسمی به جاگزین برای جرمنی بود. حزب جاگزین برای جرمنی با سیاست‌های ضد مهاجرین‌اش توانست حمایت وسیع رای دهندگان را جلب کند.

نتایج مقدماتی ارایه شده تلویزیون ‌ای آر دی آلمان دیروز نشان داد که حزب جاگزین برای جرمنی آرای کافی را در برلین برای برنده شدن کرسی‌ها در اسامبله ایالتی به دست آورده‌است.

برلین دهمین شهریست که حزب جاگزین برای جرمنی در آن پیشتاز بوده‌است. تحلیلگران می‌گویند نتایج رای دهی، منعکس کننده کاهش در محبوبیت خانم مرکل به سبب تصمیم سال گذشته وی در مورد باز نگهداشتن سرحدات جرمنی به روی مهاجرین است.

این نتایج سوالاتی را در مورد حمایت از خانم مرکل در داخل و خارج از حزب کریستین دموکرات مطرح می‌سازد که آیا وی می‌تواند سال آینده خودش را برای چهارمین دور در کرسی صدارت آلمان کاندید کند؟

XS
SM
MD
LG