لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۱ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۵:۱۸

مقام‎ها: حملات طالبان در ۴ ولسوالی فاریاب عقب زده شده‎است


مقام‎های محلی فاریاب می‎گویند، حملات گروهی شورشیان طالب در ۴ ولسوالی آن ولایت عقب زده شده‎است.

والی فاریاب در یک نشست خبری اظهار داشت که شب گذشته در جریان درگیری‎ها میان قوت‎های امنیتی و شورشیان، دست کم ۲۸ تن از طالبان مسلح در ۴ ولسوالی فاریاب کشته و زخمی گردیدند.

والی فاریاب همچنان در مورد تلفات وارده به نیروهای دولتی گفته‎است که در جریان این درگیری‎های شب گذشته ۳ تن کشته و ۵ تن دیگر مجروح شدند.

سید انور"سادات" والی فاریاب در یک نشست خبری اظهار داشت که آغاز گر این درگیری‎ها طالبان بودند. شب گذشته آن‎ها حملات خصمانه خود را بالای پوسته‎های امنیتی در ۴ ولسوالی این ولایت انجام دادند اما پس از مقاومت نیروهای دولتی، با دادن تلفات سنگین دوباره مجبوربه عقب نشینی شدند.

انوری: " تلفاتی که دیشب به دشمن وارد شده ۱۶ تن کشته و ۱۲ تن زخمی شدند.
انوری: " تلفاتی که دیشب به دشمن وارد شده ۱۶ تن کشته و ۱۲ تن زخمی شدند.

وی افزود:

" تلفاتی که دیشب به دشمن وارد شده ۱۶ تن کشته و ۱۲ تن زخمی شدند. حملات طالبان در مربوطات ولسوالی المار بدون تلفات به نیروهای ما دفع شد و در ساحه پشتونکوت دشمن ۵تن تلفات ۲ زخمی داشتند. افراد ملکی در آن‎جا خساراتی ندیده‎اند. در ساحه قره شیخی ولسوالی خواجه سبز پوش که طالبان بیشتر تجمع داشتند در آن‎جا نیز به آنان تلفات رسیده. "

آقای سادات به ادامه معلوماتش در خصوص تلفات وارده به نیروهای دولتی علاوه کرد:

" از نیروهای مردمی ما ۳ تن شهید داریم و ۵ تن زخمی شده‎اند."

وی در پایان نشست خبری در مورد آماده گی نیروهای امنیتی و قوت‎های مردمی اظهار داشته که نیروهای مستقر در فاریاب از روحیه عالی رزمی برخوردار بوده و هر نوع حملات طالبان را دفع خواهد شد.

انوری: نیروهای امنیتی و مردم عزتمند فاریاب هر لحظه در برابر حملات دشمن آماده‎گی دارند.
انوری: نیروهای امنیتی و مردم عزتمند فاریاب هر لحظه در برابر حملات دشمن آماده‎گی دارند.

سادات در ادامه گفت:

" نیروهای امنیتی و مردم عزتمند فاریاب هر لحظه در برابر حملات دشمن آماده‎گی دارند. از هرنقطه فاریاب که کدام تحرکی از سوی طالبان دیده شود نیروهای امنیتی و مردم با فاریاب در مقابل آن‎ها می‎ایستند."

به گفته باشنده‎گان فاریاب، تحرکات تخریبی و حملات تهاجمی شورشیان طالب از یک ماه بدین‎سو در ساحات مختلف این ولایت به شدت ادامه داشته و این امر سبب نگرانی ساکنین فاریاب شده‎است، اما مقام‎های محلی فاریاب می‎گویند، نیروهای دولتی با دلیری و شهامت در برابر حملات طالبان ایستاده‎اند.

گزارش: رحمت الله رها

XS
SM
MD
LG