لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۳ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۴۰

استقبال مردم از بازدیدهای ناگهانی اشرف غنی از نهادهای دولتی


شماری از مردم از بازدیدهای ناگهانی رئیس جمهور از نهادهای دولتی به خصوص ادارات پولیس و شفاخانه ها استقبال می‌کنند.

مریضانِ که رئیس جمهور شب شنبه در شفاخانه های صحت طفل و وزیر محمد اکبر خان از نزدیک با آنان دیدار کرده‌است می‌گویند، دیدارهای ناگهانی رئیس جمهور از نهادهای دولتی سبب سرعت در کارها و بهبود خدمات می‌شود.

اسدالله باشنده ولایت غزنی که در شفاخانه صحت طفل در کابل مریض دارد و دیدار ناگهانی رئیس جمهور را از این شفاخانه شاهد بوده می‌گوید، باید آقای غنی به دیگر نهادهای دولتی نیز برود.

رئیس جمهور غنی حین عیادت از یک مریض در یکی از شفاخانه های کابل.
رئیس جمهور غنی حین عیادت از یک مریض در یکی از شفاخانه های کابل.

وی گفت:

"مریضان را بسیار خوب دید، خواهش من این است که رئیس جمهور باید به شفاخانه ها برود و دیدن بکند تا داکتران خوبتر کار کنند و این رفتن های ناگهانی وی بسیار مفید است."

خیرالله به علت مریضی که دارد در شفاخانه وزیر محمد اکبر خان بستری است، وی می‌گوید، رئیس جمهور هنگام دیدار از این شفاخانه از مریضان در باره برخورد و فعالیت داکتران پرسیده‌است:

" ما بسیار خوشوقت شدیم که رئیس جمهور آمد به شفاخانه، از ما سوال کرد که داکتر صاحبان به شما خدمت می‌کند، مه گفتم که بلی خدمت می‌کنند و همین خدمت شان بود که خداوند مرا شفا داد."

آقای غنی شب شنبه به شفاخانه های صحت طفل و وزیر محمد اکبر خان رفت و به دنبال آن به روز شنبه از وزارت صحت عامه دیدار کرد.

بازدید اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از وزارت صحت عامه
بازدید اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از وزارت صحت عامه

رئیس جمهور در دیدارش از این وزارت شماری از مسئولان این وزارت را برکنار کرده‌است.

این در حالی است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان چند هفته پیش به طور ناگهانی زمانی به حوزه نهم پولیس رفت که مسئولان این حوزه در وظیفه حاضر نبودند.

آقای غنی به این خاطر وظایف شماری از مسئولان حوزه نهم پولیس را نیز به حالت تعلیق در آورد.

سید نجیب الله سادات داکتر در شفاخانه صحت طفل می‌گوید، رفتن رئیس جمهور به ادارات دولتی باعث بلند رفتن اعتماد مردم به دولت می‌شود.

مردم بازدید های ناگهانی رئیس جمهور غنی از نهاد های دولتی را موثر می‌خوانند.
مردم بازدید های ناگهانی رئیس جمهور غنی از نهاد های دولتی را موثر می‌خوانند.

وی گفت:

"وقتی که رئیس جمهور از یک مرکز دیدار می‌کند خصوصاً از شفاخانه و پایواز های مریض‌ها را می‌بیند و پایواز ها می‌بینند که رئیس جمهور در نصف شب از آنان خبر می‌گیرد، اعتماد مردم نسبت به دولت بیشتر می‌شود."

رئیس جمهور در حالی به گونه ناگهانی به نهادهای صحی می‌رود که در برخی موارد مردم از چگونگی عرضه خدمات صحی در شفاخانه ها شکایت می‌کنند.

به باور شماری از مردم این کار رئیس جمهور می‌تواند باعث بهبود روند کاری شود و مسئولان ادارات را به کارهای شان بیشتر متوجه سازد.

نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG