لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۲۸ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۳:۴۷

ناتو، شورا و پارلمان اروپا: در مذاکرات با روسیه باز است


سران ناتو، شورا و پارلمان اتحادیه اروپا می‌گویند، برای حفظ موقف تُند شان در برابر روسیه متعهد اند اما در مذاکرات با این کشور باز است.

ینس ستولتنبرگ منشی عمومی ناتو، دونالد توسک رئیس شورای اروپایی و مارتین شولتز رئیس پارلمان اروپا روز گذشته در یک گردهمایی در جرمنی خواهان یک پالیسی متوازن در برابر مسکو شدند.

مارتین شولتز رئیس پارلمان اروپا گفت:

"نباید روسیه را منفور اعلام کنیم، بلکه در عوض به مسکو بگویم که آنچه را غلط انجام می‌دهد آنرا محکوم می‌کنیم، اما راه های مذاکرات را تا آماده شدن شما باز خواهیم گذاشت."

ینس ستولتنبرگ منشی عمومی ناتو گفت:

"دیدیم که آنها توانایی های جدید را توسعه داده‌اند، آنها نیروهای بیشتری را مستقر کرده‌اند اما از همه نگران کننده، این واقعیت دارد که آنها مایل به استفاده از نیرو در برابر همسایه های خود اند، اوکراین، کریمیا و همچنان گرجستان. آنها همچنان در مالدوا بدون خواست حکومت آنکشور نیرو دارند. بنابرین ما یک روسیه قاطع تر، روسیه قویتر و روسیۀ را می‌بینیم که مایل به استفاده از نیرو است."

در همین حال دونالد توسک رئیس شورای اروپا گفت، هدف داشتن روابط عادی با روسیه است اما از اینکه پس از وضع تحریم ها از سوی اروپا بالای مسکو بخاطر الحاق غیر قانونی شبه جزیزه کریمیا، چیزی تغییر نکرده‌است، احتمال می‌رود تحریم ها دوباره تمدید شوند.

XS
SM
MD
LG