لینک های دستیابی پذیر

سه شنبه ۲ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۸:۴۱

یک زن در هرات از سوی شوهرش آتش زده شد


پولیس هرات می‌گوید یک زن ۲۳ ساله از سوی شوهرش آتش زده شده است.

عبدالرؤف احمدی سخنگوی قوماندانی امنیه هرات می‌گوید، این حادثه بعد از یک مشاجره لظفی رخ داده است. او گفت عامل این رویداد از محل حادثه فرار کرده ولی نیروهای امنیتی به دنبال گرفتاری وی اند.

آقای احمدی می‌گوید، این واقعه در مربوطات ولسوالی انجیل این ولایت صورت گرفته است.

وی گفت:

"وقتی پولیس کشفی و استخباراتی به محل حادثه رفتند، یک خانم بیست و سه ساله را دیدند که شوهرش به وسیله پطرول آتش زده و خودش از محل فرار کرده‌است."

مادر این زن جوان می‎گوید، دخترش همواره از سوی شوهرش مورد لت و کوب قرار می‎گرفت. او از دولت افغانستان می‎خواهد تا دامادش را گرفتار و مطابق به قانون افغانستان مجازات کنند.

وی گفت:

"مسلمان را کسی به همین قسم می‎زند، به پشت بیل به کمرش زده است که تمام گوشت‌هایش کنده شده است، داخل خانه را حفر کرده تا او را به زیر زمین کند و از دختر من پرسیده است بگو اگر قرار باشد که به دولت بگویید که من ترا لت و کوب کرده‌ام و یا اینکه ترا آتش زده‌ام که ترا در همین جا به زیر زمین می‌کنم و اگر نگویید نمی‌کنم. دخترم گفته است که نمی‎گویم. دخترم گفته است که دست‌هایم به پشت سرم بسته بوده است، پا ها و دهن‌ام را هم بسته کرده بوده و چسپ کرده بود."

از سوی هم محمد رفیق شیرزی مسئول مطبوعاتی شفاخانه حوزه وی هرات می‌گوید، این خانم تقریباً چهل درصد سوخته است و در حال حاضر تحت تداوی داکتران در بخش سوختگی شفاخانه حوزه وی هرات قرار دارد.

وی افزود:

"به اساس مشاهدات ابتدایی ما که در بخش سوختگی از این مریض به وجود آمده‌است، در حدود چهل فیصد دچار سوختگی شده است که بیشتر سوختگی این زن جوان طرق تنفسی او می‌باشد."

داکتران در بخش سوختگی شفاخانه حوزه هرات می‌گویند، از آغاز سال جاری تاکنون شانزده تن از زنان بخاطر مشکلات مختلف دست به خود سوزی زده‌اند که هشت تن از آنان بخاطر فیصدی بالای سوختگی جان داده‌اند.

شماری از زنان در ولایت هرات بخاطر آنچه خشونت‌های خانوادگی خوانده می‌شود دست به خودسوزی می‌زنند.

اما مسئولان در شفاخانه مرکزی هرات می‌گویند، این روند نسبت به سال گذشته کاهش پنجاه درصدی داشته است.

این در حالیست که حدود ده روز قبل یک مرد در ولسوالی گذره هرات، همسرش را به اتهام عمل نامشروع به قتل رساند و خودش از محل رویداد فرار کرد.

شاه پور صابر، هرات

XS
SM
MD
LG