لینک های دستیابی پذیر

سه شنبه ۴ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۸:۱۴

ایران: در قضیه دستگیری نمازی دخالت امریکا پذیرفته نمی‌شود


بعد از آنکه واشنگتن خواهان آزادی یک تاجر امریکایی ایرانی الاصل و پدر ۸۰ ساله وی از زندان در ایران شد، تهران می‌گوید، دخالت امریکا را نمی‌پذیرد.

مقامات ایرانی دیروز اعلان کردند، که سیامک و باقر نمازی را به جرم جاسوسی و همکاری با حکومت امریکا مجرم شناخته و به ۱۰ سال زندان محکوم کرده‌اند.

وزارت خارجه امریکا خواهان آزادی فوری این دو تن شده و نگرانی اشرا در مورد وضعیت صحی باقر نمازی هشتاد ساله ابراز کرده که کارمند متقاعد یونسیف است و دارنده تابعیت دوگانه امریکا و ایران می‌باشد.

مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت:

"ما در تقاضای سازمان‌های بین المللی و متخصصین حقوق بشر ملل متحد برای آزادی فوری تمام اتباع امریکایی که ناحق در ایران دستگیر شده‌اند، بشمول سیامک و باقر نمازی سهیم می‌شویم، تا آنها آزاد شده و به خانواده هایشان برگردند."

ولی بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز گفت، تهران به اعلامیه ها و دخالت مقامات امریکایی و تلاش امریکا برای تفرقه اندازی میان سطوح مختلف مردم در ایران اهمیت نمی‌دهد.

سازمان یونسیف هم خواهان آزادی کارمند اسبق اش باقر نمازی، به دلایل بشری شده‌است.

خانواده نمازی می‌گوید، سیامک نمازی تاجر امریکایی ایرانی الاصل در اکتوبر سال گذشته زمانی دستگیر شد که وارد ایران گردید و پدرش باقر در ماه فبروری امسال دستگیر شد.

XS
SM
MD
LG