لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۱ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۵:۱۴

قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر در یک سانحۀ هوایی کشته شده‎است


وزارت دفاع افغانستان تائید می‎کند که محی‌الدین غوری قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر در ولایت هرات در یک سانحه هوایی در ولایت بادغیس کشته شده‎است.

محمد رادمنش معاون سخنگوی این وزارت به رادیو آزادی گفت که محی‌الدین غوری در حادثه مشکل تخنیکی هلیکوپتر حین فرود آمدن آن در ولسوالی موری چاق بادغیس جان باخته‎است.

وی می‎گوید که آقای غوری برای بررسی وضعیت امنیتی با شماری از مقامات دولتی دیگر به ولایت بادغیس رفته‌بود.

رادمنش: متأسفانه هلیکوپتر حین نشست دچار عارضه تخنیکی می‎شود و فرود می‌آید.
رادمنش: متأسفانه هلیکوپتر حین نشست دچار عارضه تخنیکی می‎شود و فرود می‌آید.

او افزود:

"قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر با شماری از مقامات دولتی دیگر برای بررسی فعالیتهای قول اردو به ولسوالی موری چاق ولایت بادغیس رفته‌بود. متأسفانه هلیکوپتر حین نشست دچار عارضه تخنیکی می‎شود و فرود می‌آید. در این حادثه قوماندان صاحب شهید شده و افراد دیگر زخم برداشتند."

در عین حال عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی زون ۶۰۶ انصار در شمال افغانستان می‎گوید که در این رویداد رئیس شورای ولایتی و رئیس امنیت ملی بادغیس زخم برداشتند و برای معالجه به ولایت هرات انتقال شده‎اند.

وی همچنان گفت که در این حادثه به شمول عمله هلیکوپتر پنج تن دیگر نیز زخم برداشته‎اند.

بادغیس از ولایات نا امن افغانستان‎است و فعالیت‎های مخالفان مسلح دولت در این اواخر در این ولایت افزایش یافته‎است.

مقامات در وزارت دفاع افغانستان گفته‎اند که همین‌اکنون عملیات نیروهای امنیتی افغان در برخی مناطق این ولایت جریان دارد.

جزئیات قبلی:

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در صحبت با رادیو آزادی می‌گوید که محی‌الدین غوری قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر امروز در حادثه مشکل تخنیکی هلیکوپتر حین فرود آمدن یک هلیکوپتر در ولایت بادغیس کشته شده‌است.

آقای رادمنش همچنان می‌گوید، در این رویداد که در اثر عارضه تخنیکی رخ داده‌است رئیس امنیت ملی و رئیس شورای ولایتی ولایت بادغیس زخم برداشته‌اند.

XS
SM
MD
LG