لینک های دستیابی پذیر

پنجشنبه ۲۷ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۳:۱۸

عبدالله: خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی فراموش نخواهند شد


عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی (امروز جمعه) برای اشتراک در مراسم فاتحه خوانی جنرال محی الدین غوری قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر وارد هرات شد.

آقای عبدالله در دیدار با خانواده‌های جنرال غوری و افسری که در جریان سقوط هلیکوپتر با او جان باخت تأکید کرد که حکومت افغانستان آنان را تنها نخواهد گذاشت.

رئیس اجرائیه اعلام کرد که حکومت وحدت ملی خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی را فراموش نخواهد کرد.

آقای عبدالله جنگ نیروهای امنیتی علیه مخالفان مسلح دولت افغانستان را بر حق توصیف کرد و از نیروهای امنیتی خواست تا برای حفاظت از خاک افغانستان نگذارند تا دشمنان مردم این کشور به اهداف ‌شان دست یابند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان در مراسم فاتحه خوانی جنرال محی الدین غوری قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر شرکت کرد.
عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان در مراسم فاتحه خوانی جنرال محی الدین غوری قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر شرکت کرد.

رئیس اجرائیه افغانستان طی سخنانی در مقر قول اردوی ۲۰۷ ظفر به مردم اطمینان داد که حکومت افغانستان فرد شایسته را به عنوان قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان معرفی خواهد کرد.

آقای عبدالله به وضعیت امنیتی ولایات غربی افغانستان اشاره کرده، گفت که برای حل این معضل نیاز است تا مردم با نیروهای امنیتی همکاری داشته باشند.

رئیس اجرائیه در سفر اش به ولایت هرات نقش رسانه‌ها در تأمین امنیت را بسیار مهم توصیف کرد. او گفت، حکومت افغانستان به تعهدات خود در قبال کار رسانه‌ها ادامه می‌دهد.

سفر رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی به ولایت هرات زمانی صورت می‌گیرد که روز گذشته محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان همراه با مقامات ارشد امنیتی به هرات آمدند و در مراسم خاکسپاری جنرال غوری و عبدالواسع بارکزی یکی از پیلوتان قوای هوایی شرکت کردند.

دگر جنرال محی الدین غوری قوماندان قول اردوی ۲۰۷ ظفر در سقوط طیاره هلیکوپتر حاملش در منطقه موریچاق ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس جان باخت. در این حادثه به شمول آقای غوری یک پیلوت قوای هوایی کشته شد و ده تن دیگر به شمول رئیس امنیت ملی و رئیس شورای ولایتی بادغیس زخم برداشتند.

شاه پور صابر، هرات

XS
SM
MD
LG