لینک های دستیابی پذیر

چهارشنبه ۲۶ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۷:۳۳

شبکه‎های اجتماعی مواد تروریستی را از انترنت حذف می‎کند


شرکت‎های بزرگ تکنالوژی و شبکه‎های اجتماعی می‎گویند، مواد تروریستی را از شبکه جهانی انترنت حذف می‎کنند.

شبکه‎های اجتماعی فیسبوک، تویتر، یوتیوب و شرکت مایکروسافت گفته‎اند، با ایجاد یک دیتابیس مشترک، مواد تروریستی را تشخیص نموده، آن را از شبکه جهانی انترنت حذف خواهند کرد.

این دیتابیس مشترک زمینه آن را مساعد می‎سازد تا به سرعت مواد و اطلاعات تبلیغاتی تروریستی تشخیص شده، از سایت‎های انترنتی و صفحات شبکه‎های اجتماعی حذف شود.

شبکه‎های اجتماعی به یک وسیله خیلی قوی استخدام برای شورشیان گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش تبدیل شده‎است.

برای داعش این زمینه را فراهم کرده‎است تا دسترسی‌اش را به سرتاسر جهان گسترش داده، از طریق نشرات طرفداران خود را به تندروی گرایش داده، برای‌شان برنامه‌ریزی حملات انفرادی (گرگ‎های تنها) را تلقین کند.

به تعقیب سلسله از حملات شورشیان در فلوریدا و کالیفورنیا، شهر نیس در فرانسه و بنگله‌دیش، فشار کشورهای غربی بالای شرکت‎های تکنولوژی افزایش یافته‎است.
به تعقیب سلسله از حملات شورشیان در فلوریدا و کالیفورنیا، شهر نیس در فرانسه و بنگله‌دیش، فشار کشورهای غربی بالای شرکت‎های تکنولوژی افزایش یافته‎است.

این در حالیست که طالبان افغان نیز به هدف تبلیغات، پخش اطلاعات در مورد فعالیت‎های تندروانه و اعلامیه‌های شان به پیمانه وسیع از شبکه‎های اجتماعی و شبکه جهانی انترنت استفاده می‎کنند.

به تعقیب سلسله از حملات شورشیان در فلوریدا و کالیفورنیا، شهر نیس در فرانسه و بنگله‌دیش، فشار کشورهای غربی بالای شرکت‎های تکنالوژی افزایش یافته‎است تا کار بیشتر را در زمینه حذف تبلیغات تروریستی از شبکه جهانی انترنت انجام دهند.

در حال حاضر شبکه اجتماعی فیسبوک و یوتیوب بطور اتوماتیک حذف نشرات "پست‌های" تندروان را آغاز کرده‎است.

مایکروسافت با استفاده از پروگرام‎ها و از طریق یک دیتابیس مشابه در سال ۲۰۰۹ میلادی به مثابه نخستین شرکت تکنالوژی تشخیص پورنوگرافی اطفال و حذف آن را از شبکه جهانی انترنت آغاز کرد.

بر اساس مشارکت جدید شرکت‎های تکنالوژی قادر خواهند شد که با استفاده از نشان انگشت دیجیتال اطلاعات تبلیغاتی تروریستی را فوراً در شبکه‎های خودشان کشف و تشخیص نموده و این اطلاعات را حذف کرده و حساب نشر کننده آن را مسدود سازند.

از ماه فبروری تا ماه اگست سال جاری میلادی شبکه اجتماعی تویتر حساب‎های ۲۳۵ هزار تن را به حالت تعلیق قرار داده و تیم کارشناسان این شبکه را که مواد تندروان را بررسی می‎کنند، توسعه داده‎است.

دیتابیس مشترک بین شبکه‎های اجتماعی فیسبوک، تویتر، یوتیوب و شرک بزرگ تکنالوژی مایکروسافت در سال آینده میلادی به کار آغاز خواهد کرد و احتمال دارد شرکت‎های دیگر تکنالوژی جهان نیز به آن بپیوندند.

XS
SM
MD
LG