لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۲۸ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۱۱:۲۸

سرخط: رهبری نیروهای امنیتی افغان درست نیست


روزنامه‎های چاپ امروز کابل بیشتری مطالب و تبصره‎های خود را در مورد وضعیت امنیتی افغانستان، تقویت و حمایت بخش‎های امنیتی و مشکلات موجود در این نهادها نوشته‎اند.

سرخط

روزنامه سرخط در مطلبی به نقل از مایکل کلفلند سخنگوی نیروهای ماموریت حمایت قاطع در افغانستان نوشته‎است که رهبری نیروهای امنیتی بخصوص نیروهای اردوی ملی درست نیست.

در مطلب به نقل از آقای کلفلند آمده‎است که اگر در رهبری نیروهای اردوی ملی اصلاحات به میان نیاید و تجهیزات و مواد مورد نیاز درست برای آنان تهیه نشود آنان در میدان جنگ درست نخواهند درخشید.

سخنگوی نیروهای ماموریت حمایت قاطع درافغانستان تاکید کرده که در رهبری نیروهای اردوی ملی افرادی قرار دارند که نمی‎دانند چه کنند و به گفته وی آنان این سخن را پیش از این نیز تذکرداده‎اند.

اصلاح

روزنامه اصلاح به نقل از مشاور امنیت ملی افغانستان گفته‎است که وی روز گذشته در نشستی سال پیش رو را سال موفقیت حتمی نیروهای امنیتی افغان خوانده‎است.

در مطلب آمده‎است که محمد حنیف اتمر گفته‎است که در سال آینده دشمنان افغانستان با شکست روبرو خواهند شد و برنامه‎های مهمی انکشافی و اصلاحی نیز در این سال تطبیق خواهد گردید.

در مطلب به نقل از آقای اتمر آمده‎است که شورای امنیت ملی افغانستان پلان تجهیز و تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را پس از ارزیابی دقیق منظور خواهد کرد.

در مطلب از قول مشاور شورای امنیت افغانستان گفته شده که یک بورد نیز در این زمینه کار خواهد کرد و تعین افراد مناسب در رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی نیز از کارهای اساسی این بورد خواهد بود.

انیس

روزنامه دولتی انیس در سرمقاله اش گفته‎است که وزارت دفاع امریکا در گزارش تازه اش که به کانگرس ارائیه کرده نوشته‎است که نیروهای امنیتی افغان در مبارزه با تروریزم به حمایت و کمک ایالات متحده و کشورهای جهان نیاز دارد.

سرمقاله نویس می‎گوید که در این گزارش آمده‎است که توانایی‎های نیروهای امنیتی افغان بالا رفته اما در این بخش به همکاری‎های بیشتر ضرورت دارند.

ویسا

و روزنامه ویسا مطلبی را در مورد حمایت علمای دینی کندهار از نیروهای امنیتی افغان به نشر رسانده‎است.

در مطلب به نقل از علمای دینی و روسای قومی این ولایت آمده‎است که نیروهای امنیتی افغان پاسبانان مردم هستند و حمایت از آنان مسئولیت علمای دین و همه مردم است.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG