لینک های دستیابی پذیر

پنجشنبه ۲ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۹:۴۵

نیویارک تایمز: میرولی از گذشته به اینسو، هدف حملات مخالفین بود


روزنامه نیویارک تایمز در شماره اخیرش مطلبی را در مورد حمله بر خانه معلم میرولی یک عضو ولسی جرگه افغانستان به نشر رسانیده‎است.

روزنامه به کشته شدن حکمت الله پسر میرولی اشاره نموده که سال گذشته در هلمند کشته شده بود.

به نوشته نیویارک تایمز معلم میرولی از جمله نماینده‎گان عمده مردم هلمند در ولسی جرگه‎است و او و خانواده اش از دیر به اینسو، هدف حملات مخالفین بوده‎اند.

قابل ذکر است که در حمله شب پنجشنبه معلم میرولی خود جراحت سطحی برداشت ولی در این حمله هفت تن کشته شده و چهار تن دیگر جراحت برداشتند. سه حمله کننده هم از سوی نیروهای امنیتی کشته شدند.

والستریت ژورنال

روزنامه والستریت ژورنال نیز در مورد همین حمله در مطلبی، معلم میرولی خان را یک نماینده پیشتاز هلمند در ولسی جرگه خوانده که در حلقات دولتی شناخت زیاد دارد.

به نوشته روزنامه، معلم میرولی در ولسی جرگه از ولایتی نماینده‎گی می‎کند که مناطق زیاد آن در کنترول طالبان است.

به نوشته روزنامه حمله بر منزل معلم میرولی نشان می‎دهد که حمله کننده‎گان مسلح توانایی جمع آوری معلومات کشفی در مورد هدف خود را دارند زیرا آن‎ها توانستند محلی را هدف قرار دهند که تدابیر شدید امنیتی در آن اتخاذ شده بود.

پرس اند ژورنال

نشریه برتانوی پرس اند ژورنال در شماره اخیر اش مطلبی را در مورد یک انجمن خیریه به نشر رسانیده است که به زنان افغان در بخش ورزش‎های کوهی کمک می‎کند.

این موسسه خیریه بریتانوی به نام لیندا نورگروف یک کارمند خیریه بریتانوی ایجاد شده‎است که در سال ۲۰۱۰ از سوی طالبان در افغانستان ربوده شده بود و بعداً در جریان عملیات ناکام نجات از اثر انفجار یک بم دستی کشته شد.

حال پدر و مادر لینده نورگروف از بریتانوی‎ها خواسته اند برای توانمند سازی زنان افغان از طریق این موسسه خیریه کمک کنند.

این موسسه خیریه حال فعالیت جدید را آغاز کرده و به زنان افغان راه‎های بالا شدن به کوه‎ها یا کوهنوردی را می‎آموزاند.

سال گذشته یک گروه از جوانان به شمول سیزده دختر جوان افغان به بلندی‎های سه کوه بلند افغانستان رسیده بودند.

XS
SM
MD
LG