لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۲۷ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۳۲

مظنون حملۀ اخیر برلین در شهر میلان ایتالیا کشته شد


مظنون

مرد تونسی مظنون حملۀ اخیر برلین در تبادل تیر اندازی با پولیس ایتالیا امروز کشته شد.

با اعلان این خبر از سوی مقامات ایتالوی تعقیب و ردیابی چهار روزۀ انیس عامری که در همۀ کشورهای اروپایی جریان داشت پایان یافت.

مارکو مینیتی، وزیر داخلۀ ایتالیا گفت هویت انیس عامری بدون شک تائید شد.

مینیتی: پولیس فوراً واکنش نشان داده فیر کرد.
مینیتی: پولیس فوراً واکنش نشان داده فیر کرد.

او افزود:

"یک گزمۀ پولیس هنگام فعالیت عادی خود یک مرد مظنون را ساعت سه بامداد امروز در منطقۀ سیستوسان جیووانی در میلان متوقف ساخت. مرد مظنون وقتیکه متوقف ساخته شد فورا تفنگچۀ خود را کشید و به سوی پولیسی که از وی کارت هویت خواست فیر کرد و او را زخمی ساخت. این پولیس بنام کریستیانو مو ویو فوراً واکنش نشان داده فیر کرد. خوشبختانه که پولیس کریستیان مو ویو سخت زخمی نشده بود. او در حال حاضر در شفاخانه زیر معالجه قرار دارد و زنده‎گی او در خطر نیست. پولیس‎ در تیراندازی متقابل کسی را که به پولیس ما حلمه کرده بود کشتند."

جسد مظنون روی سرک افتیده است.
جسد مظنون روی سرک افتیده است.

وزیر داخلۀ ایتالیا افزود نشان انگشت که از این مهاجم گرفته شد با نشان انگشتیکه بر دروازه موتری‎که توسط آن حمله در برلین انجام شد مطابقت دارد.

در این حمله که روز دوشنبه گذشته صورت گرفت و یک موتر لاری در یک بازار مزدحم عید کرسمس رانده شد دوازده تن کشته و پنجا تن دیگر زخمی شد.

پولیس در جریان تلاش‎های خود با دریافت نشان انگشت انیس عامری به دروازۀ این موتر سرنخی بدست آورد و رد یابی او را در سرتاسر اروپا آغاز کرد.

یک مقام امنیتی ایتالیا گفت که انیس عامری اوایل امروز به ستیشن قطار آهن میلان رسیده‎است و پولیس تلاش دارد تا معلوم کند که او از کجا به ایتالیا آمده‎است.

افسریکه مظنون را از پا درآورد
افسریکه مظنون را از پا درآورد

این مسئول ایتالوی که نخواست اسمش افشا شود گفت که پولیس همچنین تلاش دارد تا کسانی را که امکان دارد انیس با آن‎ها در ایتالیا تماس داشته شناسایی کند.

انیس عامری هنگام بود و باش قبلی خود در ایتالیا بیش از سه سال در این کشور زندانی بود.

XS
SM
MD
LG