لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۵:۰۹

ویسا: گفتگوها میان حکومت و طالبان با قوت ادامه دارد


روند صلح افغانستان و پیشرفت ها در این مورد از مهمترین عناوین روزنامه های چاپ امروز کابل است.

ویسا

روزنامه ویسا در مطلبی در این باره نوشته است که گفتگوها میان حکومت و طالبان مسلح با قوت ادامه دارد.

در مطلب به نقل از محمد امین وقاد یک عضو شورای عالی صلح افغانستان آمده‌است که مذاکرات جریان دارد و ممکن بیشتر تقویت گردد.

نویسنده مطلب به نقل از همین منبع نوشته است که حکومت افغانستان سعی می‌کند با رهبر طالبان گفتگو کند و به دست یافتن به این هدف نیز نزدیک شده‌است.

به گفته نویسنده مطلب حکومت افغانستان درهای گفتگو با طالبان مسلح را باز نگهداشته و برای یکجا شدن این گروه با پروسه صلح امیدوار است.

اصلاح

روزنامه دولتی اصلاح به نقل از سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفته است که نشست سه جانبه روسیه، چین و پاکستان در مورد همکاری با امنیت و پروسه صلح افغانستان روز سه شنبه همین هفته در مسکو برگزار می‌شود.

در مطلب آمده‌است که این نشست در حالی برگزار می‌گردد که مرحله پنجم نشست چهار جانبه میان افغانستان، چین، پاکستان و امریکا در مورد صلح افغانستان بی نتیجه ماند.

در مطلب از روابط روسیه، چین و پاکستان با طالبان مسلح نیز یاد آوری شده‌است.

سرخط

و روزنامه سرخط در مطلبی نوشته است که محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد بر دیوار یکی از سالون های این سازمان کلمه صلح را نوشت.

در مطلب آمده‌است که نماینده جاپان در سازمان ملل متحد برای تشریح مزایای گل کاری، کارگری را به دفتر این سازمان برد و این کارگر برخی از دیوار یک سالون را کاگل کرد.

نویسنده مطلب نوشته است که بان کی سرمنشی سازمان ملل متحده یادگاری را به زبان چینایی بر آن دیوار نوشت و نماینده های کشورها نیز خاطرات شان را روی دیوار نوشتند.

نویسنده مطلب در ادامه نوشته است که محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد نیز به دو زبان رسمی این کشور بر این دیوار کلمه صلح را نوشت.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG