لینک های دستیابی پذیر

سه شنبه ۲ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۱۱

منشی جدید ملل متحد روی آوردن اصلاحات در این سازمان تعهد کرد


منشی جدید سازمان ملل روی آوردن اصلاحات در این سازمان تعهد کرد.

انتونیو گوتیرش که بروز دوشنبه منحیث منشی عمومی جدید سازمان ملل وظیفه خود را آغاز کرد، روز گذشته این اظهارات را به کارمندان دفتر مرکزی این سازمان در نیویارک ابراز کرد.

گوتیرش در سخنرانی روی نیاز برای آوردن اصلاحات در این اداره تاکید ورزید.

گوتیرش: برای ما این مهم است که بالای کاری که ما در اینجا می‎کنیم افتخار کنیم و دستاوردهای خود را بشناسیم.
گوتیرش: برای ما این مهم است که بالای کاری که ما در اینجا می‎کنیم افتخار کنیم و دستاوردهای خود را بشناسیم.

او افزود:

" در مورد این‎که سازمان ملل چی نقشی را ایفا می‎کند بدبینی‎های زیادی موجود است، اما فکر می‎کنم برای ما این مهم است که بالای کاری که ما در اینجا می‎کنیم افتخار کنیم و دستاوردهای خود را بشناسیم. در عین حال این را باید یقینی بسازیم که این سازمان را بگونه اصلاح کنیم که اعضای آن تقاضای آن‎را دارند."

گوتیرش که دارای سابقه کاری در سازمان ملل است و از زمان نامزدی اش به عنوان منشی جدید این سازمان حمایت شورای امنیت را با خود داشت همچنان با آغاز سال نو از تمام مردم خواست تا به صلح اولویت بدهند.

اولوف سکوگ سفیر سویدن در سازمان ملل در مورد آغاز کار انتونیو گوتیرش منحیث منشی جدید این سازمان گفت، با شروع کار آقای گوتیرش یک فصل جدید در سازمان ملل باز شد و ما همه باید از این فرصت استفاده کنیم.

آقای سکوگ همچنان از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در سال ۲۰۱۷ میلادی قعطنامه‎های را به تصویب برسانند که در نتیجه آن صلح در سر تا سر جهان تامین شود.

تقاضاها برای بهبود سازمان ملل مکرراً صورت گرفته است.
تقاضاها برای بهبود سازمان ملل مکرراً صورت گرفته است.

سکوک که کشورش ریاست شورای امنیت را در ماه جنوری به عهده دارد از اعضای برجسته این شورا خواست که منافع ملی خود را کنار گذاشته و بر اساس احترام متقابل کار کنند.

این در حالیست که تقاضاها برای بهبود سازمان ملل مکرراً صورت گرفته و اخیراً سویدن از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در ۲۰۱۷ میلادی فیصله‎های کند که تاثیر مثبت داشته باشند.

سفیر سویدن در این سازمان گفته‎است که مردم از شورای امنیت سازمان ملل انتظار دارند تا این سازمان آن‎ها را از تنش‎ها و بحران‎های بشری مصون نگهدارد.

آقای سکوگ ابراز امیدواری کرده‎است که انتخاب منشی جدید سازمان ملل، فضای اعتماد را بهبود ببخشد و جلو بحران‎ها را بگیرد.

XS
SM
MD
LG