لینک های دستیابی پذیر

موسوی: ۱۰ مخالف مسلح در جریان عملیات "پامیر۱" کشته شدند


مقام‌های امنیتی کندز از راه اندازی عملیات تصفیوی تحت نام "پامیر۱" در چارچوب عملیات "خالد۹۶" بر ضد مخالفان مسلح حکومت در اطراف شهر کندز خبر می‌دهند.

برید جنرال سید قربان موسوی رئیس ارکان فرقه ۲۰ پامیر به رسانه‌ها گفت که این عملیات به روز جمعه آغاز گردیده و تاکنون در اطراف شهر کندز ادامه دارد.

بر اساس گفته‌های آقای موسوی، در نتیجه این عملیات ۱۰ تن از مخالفان مسلح کشته و ۴ تن دیگر شان زخمی شدند و هم‌چنین سه قریه از وجود مخالفان مسلح حکومت پاک‌سازی گردیدند.

وی گفت:

"در این عملیات تا هنوز سه قریه به شمول قریه‌جات اتمانزی‌ها، پنجشیری‌ها و آلچین پاک‌سازی شده و در این عملیات ۱۰ تن از طالبان مسلح کشته و ۴ تن شان زخمی شدند و عملیات هنوز هم جریان دارد."

موصوف گفت، ساحاتیکه از وجود مخالفان مسلح حکومت تصفیه می‌شوند، در آن‌جا به‌خاطر تأمین امنیت بهتر پوسته‌های امنیتی افراز می‌گردند.

گفتنیست که از آغاز سال جدید این دومین بار است که در حومه‌های شهر کندز بر ضد مخالفان مسلح حکومت عملیات تصفیوی راه اندازی می‌گردد، اما باشندگان این ولایت می‌گویند که با وجود راه اندازی عملیات‌های پی در پی، هنوز هم مخالفان مسلح حکومت در قریه‌جات مربوط مرکز کندز حضور فعال دارند.

از سوی دیگر ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان مسلح معرفی می‌کند، می‌گوید که در این عملیات تعرض نیروهای امنیتی را عقب زده‌اند و علاوه بر آن ادعا دارد که به نیروهای دولتی تلفات نیز وارد کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG