لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۴ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۳۰

یک خانم بیوه امریکایی خواهان خاتمه جنگ امریکا در افغانستان است


در آستانه تصمیم‌گیری ایالات متحده امریکا در مورد افزایش نظامیان‌اش در افغانستان، یک خانم بیوه امریکایی که شوهرش را در جنگ هلمند از دست داده‌است از دونالد ترمپ می‌خواهد تا جنگ امریکا در افغانستان را خاتمه دهد.

این خانم‌ که الکساندرا مک کلنتوک نام دارد در صحبت با خبرگزاری رویترز دقیقاً یک سال پیش را یادآوری کرده که خبر کشته شدن شوهرش را شنیده بود.

متیو مک کلنتوک ضابط امریکایی در جریان جنگ در ولایت هلمند کشته شد.

مک کلنتوک ۳۰ ساله یکی از ۹۰۰ نیروی خارجی است که از سال ۲۰۰۱ میلادی بدین‌سو در هلمند کشته شده‌اند.

در حال حاضر ۸۴۰۰ نیروی امریکایی در افغانستان مستقر اند و اکنون که اداره رئیس جمهور دونالد ترمپ روی فرستادن عساکر اضافی به افغانستان غور دارد، برخی از خانواده‌های‌ که عزیزان‌شان‌ را در جنگ افغانستان از دست داده‌اند می‌گویند، قربانی آن‌ها هدر رفته‌است.

الکساندرا مک کلنتوک نیز یکی از همین کسانی است که می‌گوید، احساس می‌کند که کشته شدن شوهرش برای هیچ بوده‌است.

خانم الکساندرا به اداره دونالد ترمپ پیشنهاد دارد که به‌جای ادامه طولانی‌ترین جنگ در افغانستان نیاز است تا آن‌ را به پایان برساند.

بر اساس گزارش رویترز، برخی از مقام‌های ایالات متحده امریکا هشدار داده‌اند که وضعیت در افغانستان بدتر از آن خواهد شد که انتظار آن می‌رود و فرستادن نیروهای بیشتر به آن‌کشور را زیر سؤال قرار داده‌اند، اما برخی بدین باور اند که اعزام نیروهای بیشتر می‌تواند در تأمین صلح و ثبات در افغانستان کمک کند.

متیو مک کلنتوک ضابط امریکایی که در هلمند کشته شد در آخرین سفرش به امریکا در اکتوبر ۲۰۱۵ با خانواده‌اش ملاقات کرد.

نیروهای امریکایی
نیروهای امریکایی

خانم مک کلنتوک می‌گوید، آخرین باری‌که با شوهرش از طریق ویدیو صحبت کرد اول جنوری ۲۰۱۶ میلادی بود و قرار بود پس از یک‌ ماه شوهرش به خانه برود.

متیو مک کلنتوک چهار روز پیش از خاتمه دوره خدمت‌اش در افغانستان کشته شد و جسد اش به امریکا انتقال گردید.

الکساندرا مک کلنتوک می‌گوید، شوهرش در جنگ کشته شد، اما هیچ‌گاه طرفدار جنگ نبود او نیز از رئیس جمهور دونالد ترمپ می‌خواهد تا راه حل برای خاتمه جنگ در افغانستان دریابد.

XS
SM
MD
LG