لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۵۷

ولسی جرگه: یک طرح عملی برای تأمین امنیت شهر کابل آماده و تطبیق شود


ولسی جرگه افغانستان از وضعیت امنیتی در شهر کابل ابراز نگرانی کرده و خواهان اقدامات عملی از سوی مسئولان سکتور امنیتی درین زمینه گردید.

این جرگه از مسئولان امنیتی می‎خواهد که با در نظرداشت شرایط موجود یک طرح عملی را در خصوص تأمین امنیت شهر کابل آماده و آن را تطبیق نمایند.

عبدالرؤف ابراهیمی رئیس این جرگه در نشست عمومی روز دوشنبه بالای مسئولان امنیتی صدا کرد که برای تأمین امنیت شهر کابل باید جدی بوده تلاش‎های همه‌جانبه نمایند.

ولسی جرگه افغانستان
ولسی جرگه افغانستان

ابراهیمی افزود:

"در مورد تأمین امنیت افغانستان همچنان پایتخت کشور کابل باز هم مخاطب ما مسئولان سکتور امنیتی است که در راستای امنیت افغانستان همچنان کابل با تدوین یک راهکار پاسخگو با شرایط اقدامات عملی خود را داشته باشند."

این اظهارات پس از آن مطرح می‎گردند که عبدالرحمن هاشمی رئیس شورای ولایتی کابل سه روز قبل به رادیو آزادی گفته بود که مخالفان مسلح از طرف شب در برخی مناطق محل تلاشی ایجاد کرده و مردم را تلاشی می‎کنند.

از سوی دیگر شماری از اعضای ولسی جرگه می‎گویند که امنیت در مناطق مختلف شهر کابل قابل اطمینان نبوده و شهروندان کابل نیز از امنیت‌شان مطمئن نیستند.

زمرک پادخوابی نماینده مردم کابل در نشست عمومی ولسی جرگه گفت که مردم در شهر کابل در روز روشن کشته می‎شوند، اما پولیس در بازداشت قاتلین کوتاه آمده‎است.

او افزود:

"کسانی‎که در کابل زندگی می‎کنند از امنیت خوب برخوردار نیستند، امنیت در نواحی مختلف کابل خراب است یک کسیکه ناحق کشته می‎شود و یا با کسی که ظلم می‎شود باز هم از سوی افراد مسلح تهدید می‎شود مردم به کجا بروند."

کابل
کابل

هرچند مسئولان در قوماندانی امنیه کابل برخی مشکلات امنیتی در شهر کابل را می‎پذیرند، اما تأکید می‎کنند که با همکاری مردم و ارگان‎های ذیربط امنیتی در قسمت تأمین امنیت و بازداشت مجرمین دست‌آوردهای قابل ملاحظه داشته اند.

بصیر مجاهد سخنگوی قوماندانی امنیه کابل روز دوشنبه به رادیو آزادی گفت:

"پولیس کابل در یک مساعی مشترک با ارگان‎های ذیربط در کابل که یعنی تیم امنیتی کابل به‌شمول گارنیزیون، امنیت ملی کابل و فرقه ۱۱۱ کابل می‎باشد همیشه تلاش دارند تا امنیت بهتر را تأمین کنند و خوشبختانه همکاری مردم هم سبب این شده که ما بتوانیم به شکل درست آن تأمین امنیت کنیم."

پیش ازین حسن‌شاه فروغ قوماندان امنیه کابل به رادیو آزادی گفته بود که دشمن تلاش دارد تا ساحه فعالیت‌شان را وسیع سازند، اما به‌گفته وی نیروهای امنیتی توان دفع حملات از سوی آنان را دارند.

به‌گفته فروغ نیروهای افغان برای سرکوب طالبان در کابل ده‎ها عملیات مشترک را انجام داده‎اند.

گزارش: جاوید حسن‌زاده

XS
SM
MD
LG