لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۴ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۱۵

از اثر یک انفجار بمب کار گزاری شده در هرات هشت تن کشته شده‌اند


هشت غیر نظامی در انفجار یک بمب کار گزاری شده در داخل یک عراده موترسایکل در مرکز شهر هرات کشته شده و نزدیک به بیست تن دیگر زخمی شدند.

مقامات امنیتی می‌گویند این حادثه حدود ساعت سه بعد از ظهر در نزدیکی دروازه شمالی مسجد جامع بزرگ شهر هرات صورت گرفته‌است.

محمد رفیق شیرزی مسئول بخش مطبوعاتی شفاخانه حوزه‌وی هرات می‌گوید که هشت کشته و پانزده زخمی به‌این شفاخانه انتقال داده شده‌اند که وضعیت سه تن از زخمی شده‌گان وخیم است.

اما عبدالاحد ولی زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به‌رادیو آزادی گفت هفت غیرنظامی که تمام شان مردان اند کشته شده‌اند و شماری نیز زخم برداشتند.

با این حال محمد عارف شهرام یکی از مسئولین این شفاخانه به‌رادیو آزادی تعداد از زخمی شده‌گان این حادثه را هفده تن اعلام می‌کند.

بعد از وقوع این انفجار نیروهای امنیتی تدابیر شدیدی را در محل رویداد اتخاذ کرده و به وسایط نقلیه اجازه عبور ومرور نمی‌دهند.

مقامات امنیتی می‌گویند تاکنون کدام کسی را به ارتباط این حادثه بازداشت نکرده‌اند ولی تحقیقات شان برای روشن شدن این قضیه آغاز شده‌است.

اکنون روند توزیع خون از سوی برخی از شهروندان هراتی به‌خاطر تداوی مجروحین این حادثه در شفاخانه بانک خون این ولایت جریان دارد.

تاکنون مسئولیت این حادثه را کدام فرد و یاهم گروهی به‌عهده نگرفته‌است.

طالبان مسلح در اعلامیه به رسانه‌ها ادعا کرده‌اند که آنان در این حمله دست ندارند.

این انفجار در حالی صورت می‌گیرد که صبح امروز حدود دوهزار تن از باشنده‌گان ولایت هرات در یک گردهمایی در تالار مولانا جلال الدین محمد بلخی در مرکز شهر هرات حمایت شان‌را از رهبران حکومت وحدت ملی و نیروهای امنیتی اعلام کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG