لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۴ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۱۷

رئیس برق کندز: مردم باید صرفیه برق شانرا به موقع بپردازند


انجنیر حمیدالله رئیس برشنای کندز

مسئولان ریاست برشنا ولایت کندز می‌گویند که برق یکی از نیازمندی‌های اساسی و اولیه زندگی شمرده می‌شود و پرداخت به موقع صرفیه برق جریان برق ۲۴ ساعته را در شهر کندز تضمین می‌کند.

انجنیر حمیدالله رئیس برشنای کندز در گفت‌وگو با رادیوآزادی گفت که از چندین سال بدین‌سو شماری از ادارات دولتی و یک‌تعداد از افراد زورگو از صرفیه برق قرض‌دار هستند، اما پول صرفیه برق را تحویل نمی‌کنند.

رئیس شرکت برشنا کندز از مردم می‏خواهد تا مسئولیت‌شان را در قبال پرداخت به موقع صرفیه برق به خوبی ادا نمایند:

"برق کندز یک برق وارداتی است و از کشور تاجکستان است در هر ماه باید صرفیه به جانب مقابل یعنی کشور تاجکستان باید انتقال شود ما در حالی‏که میترهای مشتریان دو ماه در دو ماه می‏خوانیم، اما صرفیه را به جانب تاجکستان ماه در ماه انتقال می‏دهیم و اگر ما صرفیه جمهوری تاجکستان را به وقت و زمان آن تادیه نکنیم ممکن چون برق وارداتی است مطابق به قرارداد، آن‏ها می‏توانند برق خود را قطع بکنند."

با این حال شماری از باشندگان کندز هم‌کاری با دولت و به‌خصوص ارگان‌های خدماتی را وظیفه هر افغان دانسته می‌گویند که مردم باید صرفیه برق‌شان را به وقت و زمان آن به جانب دولت تحویل کنند.

باید گفت که برق کندز از مدت ۱۵ سال به این‌سو از کشور تاجکستان تمديد يافته و هم اکنون از این ولایت به ولایات‌های تخار، بغلان و کابل نیز انتقال داده شده‌است.

XS
SM
MD
LG