لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۱ اسد ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۲۸

کورت ولکر: واشنگتن روی ارسال اسلحه به حکومت اوکراین غور می‎کند


فرستاده خاص امریکا که تازه برای تلاش‎ها به‌خاطر ختم منازعه در اوکراین تعیین شده‎است می‎گوید، واشنگتن روی ارسال اسلحه به حکومت اوکراین غور می‎کند.

کورت ولکر (Kurt Volker) گفته‎است تصور نمی‎کند که تجهیز اوکراین با اسلحه مهلک دفاعی، روسیه را تحریک خواهد کرد.

ولکر می‎گوید، واشنگتن روی ارسال اسلحه برای حکومت اوکراین غور می‎کند تا نیروهای این کشور بتوانند از خود در برابر جدایی طلبانی دفاع کنند که روسیه از آن‎ها حمایت می‎کند.

نیروهای اوکراینی
نیروهای اوکراینی

کورت ولکر روز سه شنبه در یک مصاحبه با بخش کرنت تایم، رادیو آزادی با اشاره به تخطی‎ها از آتش‌بس در شرق اوکراین گفت:

"هر شب ما حدود ۱۵۰۰ و حتی بیشتر از آن تخطی از آتش‌بس را می‎بینیم. این یک منازعه خیلی داغ است و به قیمت خیلی وحشتناک ادامه دارد."

کورت ولکر گفته‎است، تدارک اسلحه مهلک دفاعی به کیف اجازه خواهد داد که اگر روسیه بخواهد گام‎های بعدی را بر ضد قلمرو آن کشور بردارد، از خود دفاع کند.

به‌گفته کورت ولکر، روسیه می‎گوید که این کار را نخواهد کرد، اگر مسئله این‌طور باشد پس در آن صورت تدارک اسلحه برای حکومت اوکراین برای هیچ‌کس خطر نخواهد داشت.

کورت ولکر (Kurt Volker) گفته‎است، تصور نمی‎کند که تجهیز اوکراین با اسلحه مهلک دفاعی، روسیه را تحریک خواهد کرد.

نیروهای اوکراینی
نیروهای اوکراینی

ولکر با اشاره به تبلیغات مسکو بر ضد اوکراین، در مصاحبه با بخش کرنت تایم، رادیو آزادی گفت:

"لازم است ما کمپاین معلوماتی و ضد تبلیغاتی خود را افزایش دهیم و روشن سازیم که مردم اوکراین و دنباس رنج می‎برند و با سرویس خدمات و تدارکات بقیه اوکراین و کیف ارتباط آن‎ها قطع شده‎است. این‎که آن‎ها توسط یک گروه نظامی محاصره شده‎اند که توسط روسیه رهبری می‎شود. این چیزیست که من تصور می‎کنم باید دوباره در صفحات اول روزنامه‎ها باشد. این یک مشکل واقعی است."

به‌گفته کورت ولکر، لازم است تا واشنگتن و همه متحدان آن بر ضد آن‌چه که او آن را "تبلیغات مسکو" خواند، کمپاین معلوماتی‌شان را افزایش دهند.

کورت ولکر گفته‎است، خاتمه دادن به جنگ‎ها در شرق اوکراین مستلزم توافق‌نامه همه جوانب بر اساس دو اصل اساسی خواهد بود، تمامیت ارضی اوکراین و تأمین امنیت همه مردم و این‎که روسیه شیوه برخورد اش را تغییر دهد.

XS
SM
MD
LG