لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۵:۱۹

مایک پنس در ختم سفرش به اروپای شرقی به مونته‌نگرو رسید


مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا در خاتمۀ سفرش به اروپایی شرقی از مونته‌نگرو بازدید کرد.

بعد از پیوستن مونته‌نگرو به پیمان ناتو، به این مسافرت مایک پنس به پودگوریتسا پایتخت مونته‌نگرو به حیث نشانۀ از حمایت ایالات متحده امریکا از این کشور نگریسته می‌شود.

مایک پنس هنگام رسیدن به پودگوریتسا توسط میلو جوکانوویچ صدراعظم مونته‌نگرو خیر مقدم گفته شد و شام اول اگست در ضیافت نان شام با فیلیپ وویانویچ رئیس جمهور و سایر مقامات عالی‌رتبۀ این‌کشور اشتراک کرد.

قرار است امروز دوم اگست مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا در اجلاس "ادریاتیک چارتر" اشتراک کند.

در اجلاس "ادریاتیک چارتر" رهبران کشورهای البانیا، بوسنی و هرزگوین، کرواسی، مقدونیه، کوزوو، صربیا و سلوانیا اشتراک دارند.

مایک پنس روز سه شنبه در جریان بازدید از نیروهای که در تمرینات مشترک نظامی "شرکای نجیب ۲۰۱۷" اشتراک دارند در پایگاه "وازیانی" در خارج از شهر تبلیسی در حالیکه توسط گئورگی کویریکاشویلی رئیس جمهور گرجستان بدرقه می‌شد، گفت:

"خیلی وقت است که گرجستان از هدف تعیین شدۀ ناتو که دو درصد عایدات ناخالص داخلی‌اش را در امور دفاعی مصرف خواهد کرد، فراتر رفته است. تعهدات شما یک مثال برای برخی اعضای فعلی ناتوست که تعهدات‌شان را در دفاع جمعی ما عملی نکرده‌اند."

گئورگی کویریکاشویلی رئیس جمهور گرجستان روی این واقعیت تأکید کرده‌است که نیروهای روسیه به‌حیث اشغالگر در منطقۀ جدا شده آبخازیا و اوستای جنوبی استقرار یافته اند و از رهبران جدایی طلب حمایت می‌کنند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا به تاریخ ۳۱ جولای در جریان سفر به استونیا گفت، واشنگتن به‌خاطر کاهش مأموریت دیپلوماتیک این کشور توسط روسیه به‌خاطر تحریم‌های وضع شدۀ امریکا بالای روسیه، تعهداتش را به متحدان خود کاهش نخواهد داد.

XS
SM
MD
LG