لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۲۸ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۲۸

نظامیان افغان و پاکستانی در شهر پشاور دیدار کردند


نظامیان افغان و پاکستانی در شهر پشاور دیدار کردند.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید، یک هیئت این وزارت به روز جمعه به پاکستان رفت.

محمد رادمنش معاون سخنگوی این وزارت در مورد سفر این هیئت به پاکستان در صحبت با رادیو آزادی بیشتر گفت:

محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان
محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان

" این هیئت روی مسایلی که مورد علاقه وزارت دفاع افغانستان و اردوی پاکستان است با هیئت اوپراسیون وزارت دفاع پاکستان صحبت خواهد کرد. این آرزوی وزارت دفاع افغانستان و آرزوی این هیئت است که روی مسایلی که در اطراف خط فرضی دیورند تروریستان علیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان تهدیداتی را سبب می‌شوند در جهت مبارزه علیه آن‌ها قدم‌های برداشته شود."

رسانه‌های پاکستانی به نقل از یک اعلامیه اردوی این‌کشور گزارش داده‌اند که یک هیئت هفت عضوی بلند پایه نظامی افغانستان به ریاست جنرال محمد زمان وزیری قوماندان قول اردوی ۲۰۱ سیلاب به روز جمعه از قول اردوی خیبر پشتونخوا در شهر پشاور دیدن کرد.

این هیئت با جنرال نذیر احمد بت قوماندان این قول اردو و دیگر مسئولان نظامی اردوی پاکستان ملاقات کرد.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که دو طرف روی ادامه مبارزه با تروریزم تأکید کردند و در خصوص میکانیزم امنیت سرحدات بحث شد.

در اعلامیه اردوی پاکستان گفته شده‌است که مقام‌های نظامی افغان و پاکستانی توافق کردند که با تلاش‌های مشترک و افزایش همکاری می‌توانند به ثبات و صلح دست یابند.

اردوی پاکستان چند ماه پیش اعلان کرد که در امتداد خط دیورند سیم خاردار می‌کشد و موانع امنیتی ایجاد می‌کند تا به گفته نظامیان پاکستانی از رفت و آمد تروریستان و تندروان مسلح به داخل افغانستان و پاکستان جلوگیری شود.

حکومت افغانستان سپس گفت که این کار پاکستان برایش پذیرفتنی نیست.

XS
SM
MD
LG