لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۰۹

تیم کابل در مسابقات آببازی و واتر پولو مقام اول را کسب کرد


روز گذشته دومین دور مسابقات ملی واتر پولو و آببازی در بند امیر اولین پارک ملی کشور تحت عنوان جام صلح و دوستی برگزار شد.

در این مسابقات ورزشکاران از ولایت‌های کابل، هرات، بلخ، دایکندی و بامیان شرکت کردند.

در مسابقات واتر پولو به ترتیب تیم‌های کابل، هرات، بلخ، دایکندی و بامیان توانستند مقام‌های اول تا پنجم را کسب کنند.

قاسم حمیدی مسئول فدراسیون آببازی افغانستان و معاون اداری و مالی تربیت بدنی کشور هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج ورزش واتر پولو و آببازی، انتقال پیام صلح، هم‌پذیری و دوستی بین اقوام افغانستان خوانده گفت:

"در این مسابقات ۱۳۰ ورزشکار در قالب شش تیم از پنج ولایت شرکت کردند. این مسابقات به مدت سه روز ادامه داشت که در پایان تیم کابل مقام اول را به دست آورد و تیم‌های هرات، بلخ، دایکندی و بامیان مقام‌های دوم تا پنجم را کسب کردند."

مسابقه آببازی در بند امیر به فاصله ۸۰۰ متر برگزار شد که در پایان علی اصغر حسینی عضو تیم کابل توانست با پیمودن این مسیر در زمان ۸ دقیقه و ۴۰ ثانیه مقام اول را کسب کند.

به‌گفته آقای حسینی ورزشکاران رشته آببازی با مشکلات زیادی در کشور روبه‌رو هستند و از امکانات اولیه این ورزش محروم اند.

این ورزشکاران مجبور هستند با هزینه شخصی خود در حوض‌های آببازی تمرین کنند.

آقای حسینی افزود:

"از ولایت کابل در مسابقات جام صلح و دوستی در بند امیر شرکت کردم که توانستم مقام اول را به دست بیاورم. امکانات برای ورزشکاران رشته آببازی بسیار کم است، ما حتی جای تمرین نداریم تا در مکان مشخص برای مسابقات آمادگی بگیریم. هر دفعه برای تمرین در حوض‌های آببازی مجبور هستیم از جیب خود پول پرداخت کنیم تا بتوانیم برای مسابقات آمادگی بگیریم."

برگزاری این مسابقات سبب شد تا ورزشکاران از ولایت‌های مختلف کشور به بامیان آمده و دور هم جمع شوند که به این ترتیب اتحاد و همبستگی خود را به نمایش گذاشتند.

استاد تورنیاب مسئول فدراسیون آببازی و واتر پولوی ولایت هرات که در این مسابقات مقام دوم را کسب کرد، گفت:

"برای ما کسب مقام اول یا دوم مطرح نیست. مهم این‌است که ما در این مسابقات توانستیم با اقوام مختلف آشنا شویم. ورزشکاران امروز از اقوام مختلف کشور توسط ورزش، وحدت و همبستگی ملی خود را نشان دادند."

این در حالیست که در این اواخر علاقه‌مندان رشته‌های واتر پولو و آببازی در کشور افزایش یافته، اما به‌گفته ورزشکاران، دولت امکانات اولیه را برای این ورزشکاران فراهم نکرده و آن‌ها از دولت می‌خواهند تا حوض‌های مخصوص آببازی و واتر پولو را در ولایت‌های مختلف کشور برای علاقه‌مندان این رشته ورزشی احداث نماید.

گزارش: عباس نادری

XS
SM
MD
LG