لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۳۵

مایک پنس پلان‌گذاری برای نامزد شدن در انتخابات ۲۰۲۰ امریکا را رد کرد


مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا

مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا گزارش‌های را رد کرده‌است که گویا وی به هدف نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ امریکا پلان‌گذاری می‌کند.

آقای پنس در اعلامیه‌اش گفته‌است، تیم‌اش تمام تلاش‌ها را برای پیشبرد آجندای رئیس جمهور ترمپ متمرکز می‌سازد تا وی را بار دوم به‌حیث برنده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ببینند.

گزارش نیویارک تایمز جزئیاتی را در مورد تلاش‌های چند عضو جمهوری‌خواه امریکا قبل از انتخابات سال ۲۰۲۰ نوشته است و آن را یک "کمپاین مخفی" عنوان کرده‌است.

گزارش نیویارک تایمز از برنامه سیاسی مایک پنس و جلب فعالانۀ سرمایه برای کمپاین انتخاباتی آینده یاد نموده و گفته‌است، مشاورین که از آن‌ها نام برده نشده گفته‌اند که پنس تنها در صورت عدم نامزد شدن ترمپ در انتخابات آینده، خودش را کاندید انتخابات خواهد کرد.

در مقاله نیویارک تایمز گفته شده‌است که پنس یک کمیته جلب سرمایه برای کمپاین انتخاباتی را به نام "امریکای بزرگ" ایجاد کرده که چک‌های تا به ۵ هزار دالر را از کمک کننده‌گان می‌پذیرد.

پنس ماه گذشته در یک محفل جمع‌آوری پول در واشنگتن یک میلیون دالر به دست آورد، محفلی که ده‌ها عضو کانگرس در آن شرکت داشتند و ایوانکا ترمپ دختر و مشاور دونالد ترمپ در آن سخنرانی داشت.

رئیس جمهور ترمپ خودش اشارۀ نداشته است که گویا برای بار دوم خودش را کاندید نمی‌کند، ولی شش ماه اول دوره ریاست جمهوری وی به‌شمول برکناری‌های مقامات ارشد، دعوا‌ های حقوقی و سلسلۀ از تحقیقات پُر از جنجال‌های بوده‌است.

کیلن کانوی یکی از مشاورین ارشد قصر سفید
کیلن کانوی یکی از مشاورین ارشد قصر سفید

کیلن کانوی یکی از مشاورین ارشد قصر سفید نیز گزارش نیویارک تایمز را رد نموده و گفته‌است، پنس برای انتخابات سال ۲۰۲۰ آمادگی می‌گیرد، نه به‌حیث رئیس جمهور، بلکه به حیث معاون رئیس جمهور.

او گفت، آقای پنس خیلی شایسته، فعال و وفادار به رئیس جمهور ترمپ است.

دانیل رودیس سخنگوی نیویارک تایمز گفته‌است، ما به دقت در گزارش‌دهی خود معتقدیم.

XS
SM
MD
LG