لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۶ عقرب ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۲۲

سفارت امریکا در کابل شایعات توقف صدور ویزه به اعضای شورای ملی را بی اساس خواند


سفارت امریکا در کابل این گزارش‎ها را بی اساس می‎خواهد که گویا این سفارت صدور ویزه به اعضای شورای ملی افغانستان را توقف داده‎است.

در پی برخی از گزارش‎ها و شایعات مبنی بر توقف صدور ویزه امریکا به اعضای شورای ملی افغانستان، سفارت امریکا در کابل می‎گوید که چنین تصمیم اتخاذ نشده‎است.

این سفارت در یک ایمیل به رادیو آزادی نوشته‎است که این گزارش‎ها نادرست‎اند.

شماری از رسانه‎ها اخیراً گزارش داده‎اند و در عین حال در شبکه‎های اجتماعی ادعاهای صورت گرفت که گویا سفارت امریکا در کابل صدور ویزه به اعضای شورای ملی افغانستان را توقف داده‎است.

در گزارش‎ها آمده بود که این اقدام به خاطر اتهام‎های فساد اداری بر بعضیاز وکلای ولسی جرگه افغانستان روی دست گرفته شده‎است.

همچنان گزارش شده‎است تعدادی از اعضای شورای ملی این کشور با استفاده از ويزه امريكا خانواده‎های خود را به امريكا انتقال داده و سپس خانواده‎های شان از امریکاوارد كانادا شده‎اند.

نذیر احمد احمدزی معاون دوم ولسی جرگه افغانستان در صحبت بارادیو آزادی گفت، این گونه گزارش‎ها بی اساس به هدف صدمه زدنبه روابط امریکا و افغانستان به گفته او از سوی رسانه‎های روسیه و ایران و طرفداران آن‎ها در شبکه‎های اجتماعی پخش می‎شوند.

نذیر احمد احمدزی
نذیر احمد احمدزی

او افزود:

"از سوی بعضیهمسایه‎های ما به خصوص از مطبوعات روسیه این پخش شده‎است تا میان خانه ملت ( شورای ملی افغانستان) و امریکا فاصله ایجاد کنند.

چنین موضوع هیچ وجود ندارد، هر وقت ما سفر داشتیم وکیل صاحبان ما طبق معمول به امریکا رفت و آمد دارند.

ایران و روسیه می‎خواهند تا اذهان پارلمان یا نماینده‎های مردم افغانستان را برضد امریکا تغییر بدهند."

آقای احمدزی افزود که ولسی جرگه افغانستان می‎خواهد تا این مسئله را دنبال کند تا به گفته وی در آینده از تکرار چنین تبلیغات منفی جلوگیری شود.

XS
SM
MD
LG