لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۵۸

آتش‌سوزی در مرکز ولایت کاپیسا پنج میلیون افغانی خساره وارد کرد


آتش سوزی در مرکز هماهنگی نیروهای امنیتی در کاپیسا پنج میلیون افغانی به این مرکز خساره وارد کرد.

قیس قادری سخنگوی والی کاپیسا به رادیو آزادی گفت، این آتش‌سوزی ساعت ۱۱ قبل ظهر امروز دوشنبه در مرکز هماهنگی نیروهای امنیتی در این ولایت زمانی صورت گرفت که امروز جلسه امنیتی به رهبری والی این ولایت در این مرکز برگزار شده بود.

وی گفت:

"این آتش‌سوزی ساعت ۱۱ پیش از چاشت آغاز شد که توان اطفائیه‌ ما به‌خاطر خاموش شدنش نرسید. همکاری نیروهای اطفائیه پروان را خواستیم که با همکاری این نیروها ساعت ۱:۳۰ دقیقه بعد از چاشت این آتش‌سوزی خاموش شد که در نتیجه تلفات جانی خو هیچ نداشت و خسارات هنگفت مالی وارد کرده تقریباً ۲۰ کانتینر فنکس که از قوای ائتلاف به مرکز هماهنگی به‌خاطر اتاق خواب این نیروها داده شده بود کاملاً از بین رفت و به گفته قوماندان مرکز هماهنگی‌ ما در حدود پنج میلیون افغانی به مرکز هماهنگی خسارات وارد شده‌است."

قادری علت این آتش‌سوزی را شارتی لین برق در آشپزخانه مرکز هماهنگی نیروهای امنیتی می‌داند.

  • معلومات قبلی

یک آتش‌سوزی گسترده در مرکز کاپیسا صورت گرفت.

قیس قادری سخنگوی والی کاپیسا به رادیو آزادی می‌گوید، این آتش‌سوزی در مرکز هماهنگی نیروهای امنیتی در این ولایت زمانی صورت گرفت که امروز دوشنبه «۱۵ عقرب ۱۳۹۶» جلسه امنیتی به رهبری والی این ولایت در این مرکز برگزار شده بود.

آقای قادری همچنان می‌گوید، این آتش‌سوزی به اثر شارتی لین برق در آشپز خانه مرکز هماهنگی صورت گرفته و در حال حاضر نیروهای اطفائیه در حال مهار کردن این آتش‌سوزی استند.

به‌گفته سخنگوی والی کاپیسا نیروهای اطفائیۀ ولایت کاپیسا توان مهار کردن این آتش‌سوزی را ندارند و کمک از ولایت پروان که در همجواری با کاپیسا قرار دارد خواسته شده‌است.

به‌گفته مقام‌های حکومتی در کاپیسا، نگرانی از احتمال گسترش این آتش‌سوزی به دیپوهای مهماتی که در مرکز هماهنگی است، وجود دارد.

تا حال از تلفات جانی و خسارات مالی از اثر این آتش‌سوزی معلوماتی در دست نیست.

XS
SM
MD
LG