لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۰۰

تدابیر شدید امنیتی در شهر کندهار اتخاذ شده‌است


در آستانه گردهمایی محتمل مخالفان سیاسی حکومت افغانستان در کندهار تدابیر امنیتی شدید در این شهر اتخاذ شده‌است.

خبرنگار رادیو آزادی گزارش می‌دهد که خصوصاً در ناحیۀ عینو مینه که شماری از اشتراک کننده‌گان گردهمایی در آن به سر می‌برند، رفت و آمد محدود شده‌است.

همایون همایون، معاون اول ولسی جرگه که به نیت اشتراک درین گردهمایی به کندهار رفته‌است، روز گذشته به رادیو آزادی گفت که این اجتماع به هدف اتحاد و همبستگی هر چه بیشتر میان اقوام افغانستان در دو روز آینده دایر خواهد شد.

هر چند رسانه‌ها از اشتراک محتمل شماری از چهره‌های سر شناس چون عبدالرب رسول سیاف رهبر جهادی سابق، عمر داودزی وزیر داخله سابق، عطا محمد نور والی بلخ، و دیگران در این گردهمایی خبر داده‌اند ولی خود آن‌ها هنوز درین بارۀ چیزی نگفته اند.

یکتن از مسئولان کندهار که نخواسته نامش گرفته شود به خبرنگار رادیو آزادی گفته‌است که حدود هفتاد نفر از اعضای شورای ملی درین گردهمایی سهم خواهند گرفت.

اما عبدالروف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه دیروز چنین گردهمایی را به زیان مردم و دولت دانسته و یک تلاش برای ضعیف ساختن حکومت عنوان کرد.

تلاش‌ها برای برگزاری این گردهمایی بعد از آن به راه انداخته می‌شود که حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان و شماری از مخالفین سیاسی درین اواخر خواهان برگزاری لویه جرگۀ عنعنوی شدند و دولت در پاسخ گفت که یگانه راه برای تعیین سرنوشت برگزاری انتخابات است نه لویه جرگه و حکومت مؤقت.

XS
SM
MD
LG