لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۶ عقرب ۱۳۹۷ کابل ۰۰:۲۴

اداره هوانوردی: کام ایر از اجرای پروازِ مزارشریف-کندهار خودداری کرد


اداره مستقل هوانوردی افغانستان می‌گوید، با وصف آن‌که بار دیگر به شرکت هوایی کام ایر به روز جمعه «۱۰ قوس ۱۳۹۶» اجازه داد که پرواز لغو شدۀ روز پنج‌شنبه‌اش از مزار شریف به کندهار را انجام دهد، این شرکت از اجرای پرواز در روز جمعه خودداری کرد.

اداره هوانوردی افغانستان در یک خبرنامه گفته‌است، روز پنج‌شنبه نیز به طیاره شرکت کام ایر اجازه داده بود تا در همان روز از مزار شریف به کندهار پرواز کند، اما بر اساس خبرنامه، این پرواز بنابر تأخیر در ساعت پرواز و عدم هماهنگی با بخش‌های مربوط لغو شد.

در اعلامیه گفته نشده که چرا شرکت کام ایر از پرواز روز جمعه خودداری کرده‌است.

مقام‌های شرکت هوایی کام ایر نیز برای تبصره با رادیو آزادی در این مورد دست‌یاب نبودند.

عطا محمد نور، والی بلخ که تصمیم داشت با باتور دوستم، پسر جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان و دیگران توسط این طیاره به روز پنج‌شنبه «۹ قوس ۱۳۹۶» به کندهار برود، رهبری حکومت افغانستان را به جلوگیری از این پرواز متهم کرده‌است.

هدف آنان اشتراک در یک گردهمایی بزرگ خوانده شده‌است.

این گردهمایی که به روز پنج‌شنبه به تأخیر افتاد، انتظار می‌رود امروز شنبه «۱۱ قوس ۱۳۹۶» با اشتراک برخی از چهره‌های سیاسی و منتقدان حکومت وحدت ملی افغانستان در ولایت کندهار برگزار شود.

همایون همایون معاون اول ولسی جرگه افغانستان و یکی از سازمان دهنده‎گان این گردهمایی گفته‎است که هدف‌شان بحث روی اوضاع کنونی افغانستان است.

XS
SM
MD
LG