لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۱۹ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۴۵

پسر رئیس جمهور سابق یمن می‌گوید، در پی انتقام پدرش است


رئیس جمهور سابق یمن

احمد علی صالح پسر رئیس جمهور سابق یمن می‌گوید، در پی انتقام پدرش است.

تلویزیون الاخباریه عربستان سعودی امروز سه شنبه «۱۴ قوس ۱۳۹۶» از قول احمد علی صالح گفته که او خواهان انتقام خون پدرش از گروه حوثی‌ها می‌باشد که حمایت ایران را با خود دارند.

از احمد علی صالح نقل شده که می‌گوید:

"من در انتقام از خون پدرم رهبری جنگ را تا از بین بردن آخرین شورشی حوثی در یمن به دست می‌گیرم و صدای آن را به گوش ایران می‌رسانم."

او از طرفداران پدرش خواست تا یمن را از چنگ شورشیان حوثی، دوباره به‌دست گیرند.

احمد علی عبدالله صالح پسر رئیس جمهور سابق یمن پیش از این که به عربستان سعودی در نبرد با شورشیان حوثی بپویندد، در امارات متحدۀ عرب تحت نظارت بود، جایی‌که او قبلاً در آن‌جا به‌حیث سفیر کشورش کار می‌کرد.

منابع سیاسی می‌گویند، پسر صالح که در ابوظبی پایتخت امارات متحدۀ عرب بدون ارتباط به خارج در یک ویلا زنده‌گی می‌کرد، این اظهارات وی اولین سخنرانی او می‌باشد که نشان می‌دهد با دشمن سابق‌اش برعلیه شورشیان حوثی قرار گرفته‌است.

احمد علی صالح یک قوماندان برجسته نیرو های گارد ریاست جمهوری یمن بوده و به نظر می‌رسد که می‌تواند راه پدر را تعقیب کند و او آخرین فرصت برای خانواده صالح است تا قدرت را دوباره به‌دست گیرد.

علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن دیروز پس از این که موقف خود در جنگ داخلی یمن را تغییر داد و از حمایت شورشیان یمن دست کشید، در یک تیر اندازی کشته شد.

علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن دیروز در یک تیر اندازی کشته شد.

اما به‌طور فوری دقت و اعتبار این گزارش تائید نشده‌است.

تحلیل‌گران می‌گویند، مرگ رئیس جمهور سابق نزاع پیچیده و چندین بعدی یمن را عمیق‌تر می‌سازد.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی برای حل معضله یمن بالای وی حساب می‌کرد.

زیرا، علی عبدالله صالح در یمن به‌شمول افسران اردو و رهبران قبایل مسلح طرفداران زیادی داشت که زمانی تحت امر وی کار می‌کردند.

گفته می‌شود که متحدین رئیس جمهور سابق یمن تا هنوز می‌توانند بر جنگ داخلی در این کشور، تأثیرگذار باشند.

رییس جمهور پیشین یمن کشته شد
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

شاهدان عینی خبر می‌دهند که جنگ در یمن تا حدی فروکش شده، اما جت‌های جنگی نیرو هائ ائتلاف به رهبری عربستان سعودی چندین هدف را به‌شمول قصر ریاست جمهوری یمن که اکنون به‌دست شورشیان حوثی است، نشانه گرفته اند.

عبدالمالک حوثی رهبر شورشیان در سخنرانی دیروز خود از مرگ علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق به‌حیث یک پیروزی بر توطئه‌گران یاد کرد.

او در این سخرانی‌اش خطاب به اعضای حزب رئیس جمهور سابق اشاره کرده گفت که آن‌ها تا هنوز متحدین وی به شمار می‌روند.

XS
SM
MD
LG